İsrail işgal güçlerinin 22 Temmuz Cuma gecesi Suriye'nin başkenti Şam'a gerçekleştirdiği saldırıda 3 Suriye askerinin öldüğü, 7'sinin de yaralandığı açıklandı.

Suriye rejiminin resmi haber ajansı SANA'nın askeri kaynaklara dayanarak verdiği bilgilere göre, İsrail işgal uçakları Şam çevresinde bazı noktalara yönelik olarak hava füzeleriyle saldırıda bulunurken, Suriye hava savunma sistemleri de karşı saldırı gerçekleştirdi ve atılan füzelerden bazılarını düşürdü.

Başkent Şam yakınlarına cuma sabah saatlerinde saldırı düzenlendiğini duyuran Suriye Rejimi Savunma Bakanlığı, Golan Tepeleri yönünden yapılan saldırıda 3 askerin öldüğünü, 7 askerin de yaralandığını kaydetti.

Açıklamada bazı füzelerin de hava savunma sistemi sayesinde imha edildiği belirtildi.

Hamas Heyeti Şam’da Esad ile Görüştü Hamas Heyeti Şam’da Esad ile Görüştü

Ölü ve yaralı sayısının daha fazla olduğunu öne süren Suriye İnsan Hakları Gözlemevi ise Mezzeh askeri havaalanı etrafındaki istihbarat ofisleri ile yüksek rütbeli askerlere ait büroların hedef alındığını duyurdu. Gözlemevi saldırıda bir 'İran silah deposunun da' imha edildiğini öne sürdü.

Suriye'de iç savaşın başladığı 2011'den beri bu ülkeye yüzlerce hava saldırısı düzenleyen İşgalci İsrail, ordu güçlerinin yanı sıra İran milisleri ve Hizbullah savaşçılarını da hedef alıyor. Her saldırı sonrası gizlenen Siyonist saldırgan yönetim açıklama yapmaktan da kaçınıyor.