Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı: Siyonistlere Toprak Satışının Önüne Geçilmeli Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı: Siyonistlere Toprak Satışının Önüne Geçilmeli

Muslim Port Haber Merkezi | Bekir Sıtkı Şirin

İsrail rejiminde yayın yapan Maariv isimli gazete, Hizbullah’ın Rusya’dan edindiği yeni hava savunma sistemi araçlarının İsrail’de paniğe neden olduğunu yazdı. “İsrail, Hizbullah'ın hava savunma sistemlerini iki katına çıkarmasından endişe duyuyor” ifadelerini kullanan İsrail medyası, Hizbullah'ın Lübnan'daki hava savunma konseptinde önemli bir değişikliğe gidebileceğini de belirtiyor. İsrail Hava Kuvvetleri'nin Lübnan'daki hareket serbestisini kısıtlamak amacıyla Hizbullah'ın elindeki hava savunma sistemlerinin sayısını iki katına çıkardığını aktaran Maariv, örgütün Rusya’dan SA8 ve SA22 isimli hava savunma sistemleri aldığını kaydetti.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE İHA DÜŞÜRÜLDÜ

Rusya ve İran’ın destekleriyle elindeki hava savunma sistemi kapasitesini iki katına çıkaran Hizbullah, geçtiğimiz günlerde bir İHA düşürmüştü. Lübnan hava sahasına sızan bir İsrail insansız hava aracını düşürdüğünü duyuran Hizbullah, İHA'nın düşürüldüğünü doğruladı ancak olayla ilgili başka ayrıntılara değinmemişti. İsrail işgal ordusu sözcüsü de yaptığı kısa açıklamada insansız hava aracının düşürüldüğünü kabul ederek, "Lübnan topraklarında rutin bir faaliyet sırasında bir insansız hava aracı düşürüldü ve bilgilerin sızdırılmasından korkulmuyor" demişti.

Editör: Yusuf Yusmar