Bazı Körfez ülkelerinin siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmek için adeta aralarında nefes nefese yarışmalarına rağmen Suud Büyük Alimler Heyeti üyesi ve Mescidi Haram'ın imam ve hatiplerinden Şeyh Salih bin Humeyd'in işgal rejimi aleyhine sergilediği tavır Arap dünyasındaki aktivistler nezdinde büyük takdir topladı.

Şeyh Bin Humeyd geçtiğimiz Cuma hutbesinde, "Ey Allah'ım! İşgalci ve gasp edici yahudilere karşı senden yardım diliyoruz. Onlar elbete senin gücünü aşamazlar. Suçlu toplumların geri çeviremedikleri zorlu cezanı onların da başına indir!" diye dua etti.

Yemen Güçleri Siyonist İşgal Güçlerine Askeri Yardım Götüren Amerika Gemisini Hedef Aldı Yemen Güçleri Siyonist İşgal Güçlerine Askeri Yardım Götüren Amerika Gemisini Hedef Aldı

Bin Humeyd'in hutbesinin videosunun yayınlanmasından sonra işgalci siyonistler onun aleyhine geniş çaplı bir kampanya başlattılar. Bu kampanyanın başını da Edy Cohen isimli siyonist gazetecinin çektiği belirtildi.

Siyonistlerin bu kampanyalarına karşı Arap dünyasındaki aktivistler de sosyal medyada Şeyh bin Humeyd'e destek kampanyası başlattılar. "Hepimiz Şeyh bin Humeyd'iz" başlığıyla dayanışma ve destek grupları oluşturuldu. Şeyh bin Humeyd'in duasından övgülerle söz eden mesajlar yayınlandı. Mesajlarda onun bu duasının, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın siyasi tavrına muhalif olduğuna dikkat çekildi.