Son 2 günde işgalci Amerika güçlerine ait konvoy, Irak ile Suriye arasındaki El-Velid Sınır Kapısı'ndan Haseke'ye giriş yaptı. Yaklaşık 15 araçtan oluşan ve sağlık malzemeleri ile ekipmanları taşıyan konvoy, Deyrizor kırsalında terör örgütü PKK/YPG'nin işgalindeki bölgelerde, Ömer petrol sahalarındaki işgalci Amerika güçlerine ait üslere ulaştı. Diğer yandan önceki gece geç saatlerde, Amerika'ya ait 2 kargo uçağı Haseke'nin Harab Cir üssüne iniş yaptı. Amerika ordusu böylece, Deyrizor ve Haseke'ye 2024'ün ilk takviyesini gerçekleştirdi.

Netanyahu'dan Refah Uyarısı Yapan Biden'a "Gerekirse Tırnaklarımızla Savaşırız" Yanıtı Netanyahu'dan Refah Uyarısı Yapan Biden'a "Gerekirse Tırnaklarımızla Savaşırız" Yanıtı

İŞGALCİLERİN SURİYE'DEKİ VARLIĞI

Amerika, Ekim 2019'da Türkiye’nin terörü bitirmek için hazırladığı Barış Pınarı Harekâtı'nın başlamasıyla harekât bölgesindeki üslerini boşaltırken, petrol sahaları civarında yerleşmeye öncelik vermişti. Batı destekli terör örgütü PKK/YPG'ye desteğini sürdüren işgalci Amerika güçleri, halihazırda Suriye'de Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde örgüt işgalindeki bölgelerde çok sayıda üs ve askeri noktada varlık gösteriyor. Washington, PKK/YPG'li teröristlerin işgalindeki petrol sahalarında bulunan askeri üs ve noktalarına da sürekli takviye gönderiyor.

(milli gazete)