İşgal Zindanlarındaki Esirlere Yönelik Olarak da Aç Bırakma Savaşı İşgal Zindanlarındaki Esirlere Yönelik Olarak da Aç Bırakma Savaşı

Siyonist İsrail yönetimini yeniden devralan katil Netanyahu liderliğindeki yeni hükümet, önceki hükümetlerin işgal ve cinayet politikasına kaldığı yerden artırarak devam ediyor. Her gün mutlaka en az bir Filistinliyi şehit eden teröristlerin dün de açtığı ateş sonucu bir Filistinli daha şehit oldu. Filistin direnişini kırmak için özellikle çocukları ve gençleri hedef alan Siyonist terör, 15 günde 13 genci katletti.

2023'ün bilançosu 3'ü çocuk 13 şehit

İşgal altındaki Batı Şeria'nın, Ramallah şehrinin kuzeyindeki Silvad beldesi yakınında işgal güçlerinin sebepsiz yere vurduğu Filistinli şehit oldu.

İsrail askerlerinin Silvad beldesinin batı girişinde gerçek mermiyle yaraladığı Filistinlinin, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği belirtilirken, görgü tanıkları da, İsrail askerlerinin sözlü tartışmaya girdiği Filistinliyi aracından zorla indirerek yakın mesafeden ateş ettiğini aktardı.

Bomba bu kez ellerinde patladı, 1 İsrail askeri öldü

İşgal altındaki Batı Şeria'nın doğusunda, İsrail'e ait askeri eğitim üssünde meydana gelen patlamada, 1 asker öldü, 3 kişi yaralandı.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşunun (KAN) haberinde, yapılan ön soruşturmada, patlayan mühimmatın eğitim sırasında atış alanından talimatlara aykırı toplanan ve askerlerin kaldığı yere getirilen patlamamış bir el bombası olduğu ifade edildi.