14:20 MP Dosya

Gazze’de Mücahitlerin İşgalci İsrail güçlerine karşı şanlı direnişi sürerken İsrail’in zayiatları artarak devam etti. Yahudi psikologlar, "Durum iyi değil, herkesin ruhsal sağlığı kötüleşiyor" açıklamasında bulundu. İsrail Sağlık Bakanlığı da “100 bin İsrailli psikolojik şok geçirdi” dedi.

09:54 Filistin

Siyonist işgal rejimi, işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlere yönelik olarak da bu savaşa başvurmak suretiyle Gazze'deki soykırım savaşının daha etkili olmasını sağlamaya çalışıyor.

1 gün önce Afrika

Somali, Türkiye ile ülkenin deniz varlıklarına destek ve Etiyopya'nın ayrılıkçı Somaliland bölgesi üzerinden denize erişim sağlama çabalarını caydırmayı amaçlayan savunma işbirliği anlaşmasını onayladığını duyurdu.

1 gün önce Kuzey Afrika

Libya’nın başkenti Trablus’u 10 yıldan uzun süredir denetimleri altında tutan milis gruplar, kentten ayrılmayı kabul etti.

1 gün önce Filistin

Siyonistlerin Hamas'ı Gazze'den silme planlarının soykırım savaşının 138. gününde de gerçekleşmekten uzak olduğu Kassam Tugayları'nın yayınladığı operasyonlarla bir kez daha ortaya kondu.

1 gün önce MP Dosya

İsrail basını, işgal hapishanelerinde esir tutulan İslami Direniş Hareketi'nin (Hamas) seçkin savaşçıları olarak tanımladığı kişilerin "ağır ve zor uygulamalara maruz kaldıklarını ve açlık, soğuk ve zor koşullar altında çok küçük hücrelere tıkıldıklarını" yazdı.

1 gün önce MP Dosya

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail tarafından basılan Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'ta bulunan Nasser Hastanesi'ndeki oda ve koridorlarda kalan 150 hastanın, tıbbi bakım alma imkanı olmaksızın bilinmeyen bir akıbetle karşı karşıya oldukları konusunda uyardı.

2 gün önce Filistin

Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa’da her vakit ibadetin sadece Müslümanlara ait ebedi bir hak olduğunu belirterek, işgal rejiminin Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya girişlere getirmeye hazırlandığı kısıtlamaları reddetti.

2 gün önce Afrika

Güney Afrika, Birleşmiş Milletler'in en yüksek yargı mercii konumundaki Uluslararası Adalet Divanı'nda, İsrail'i, işgal ettiği topraklarda Filistinlilere karşı apartheid uygulamakla suçladı.

3 gün önce MP Dosya

Yahudi Siyonist milliyetçiler yirmi-otuz yıl önce İsrail işgal ordusunu istila etmeye karar verdi ve böylece piyade saflarında oluşan yoğun varlıklarını savaş alanlarına da taşıdılar. Sosyal medyada yayınlanan binlerce videonun kanıtladığı gibi Gazze'de de yıkım ve enkazlar üzerinde bir din savaş veriyorlar.