2 gün önce MP Dosya

Tunus Temyiz Mahkemesi Nahda Hareketi lideri Raşid Gannuşi'yi, açılan para cezasıyla birlikte üç yıl hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin ön kararı onadı.

3 gün önce MP Dosya

Dünyada İsrail menşeli, İsrail'i besleyen veya sponsorluğunu yapan ya da destekleyen şirket ve markalara yönelik boykot Siyonist barbarlığa nasıl bir darbe vurdu?

3 gün önce Filistin

Dünya Sağlık Örgütü, İsrail işgal rejiminden Gazze'ye acilen ilaç, tıbbi malzeme ve gıda malzemesi sokulmasına izin vermesini, sağlık durumları tehlikede olan 700 hastanın da acilen tedavi için Gazze bölgesi dışına çıkarılmasına imkan tanımasını istedi.

3 gün önce Avrupa

Norveç, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM) tutuklama emri çıkarması halinde İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu'yu tutuklayacağını açıkladı.

3 gün önce Avrupa

Vahşi yaratık gibi Gazze Şeridi'nde gördüğü her canlıyı katleden işgalci İsrail rejimine karşı Avrupa hükümetlerinden karşı adım gelmeye devam ediyor.

3 gün önce Filistin

Hamas, işgal güçlerinin Cenin’de gerçekleştirdiği katliamın Filistin halkının azmini kıramayacağını ve ne kadar kurban verilirse verilsin Batı Şeria’daki direnişin devam edeceğini söyledi.

5 gün önce Filistin

Gazze direnişinin 32. haftasında İsrail'e ortak operasyon düzenleyen Kassam Tugayları ile Kudüs Seriyyeleri mücahitlerinin ölümle burun buruna geldikleri tehlikeli operasyonu gerçekleştirebilmek için kurdukları diyalog dikkat çekti.

5 gün önce Ortadoğu

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, helikopter kazasında hayatını kaybetti.

6 gün önce Afrika

Siyasi katılımın önemine ilişkin farkındalığın arttığı jeopolitik değişim ve dönüşümlerle nitelendirildiği bağlamda, 17 Afrika ülkesi 2024 yılında başkanlık ve yasama seçimleriyle yeni bir sürece gidiyor.

1 hafta önce Kıta Amerika

Amerika basını Çin adına casusluk faaliyete yürütenlerin Avrupa artış gösterdiğini ve kıtada son dönemde sert tepki ile karşılaştıklarını yazdı.