İsrail Tankını Sıkıştıran Mücahitlerden İlginç Diyalog: Allah Aşkına Bana Bırak! İsrail Tankını Sıkıştıran Mücahitlerden İlginç Diyalog: Allah Aşkına Bana Bırak!

Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesindeki Arap Topluluklar Yüksek Komitesi'ne bağlı olarak oluşturulan Barış Oyununu Bozma Komitesi Başkanı Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa'ya ahitlerin yenilenmesi, oraya yeni ziyaret kafileleri düzenlenmesi ve oranın savunulması gerektiğini, özellikle Hz. Peygamber (a.s.)'in doğum yıl dönümüne denk gelen şu günlerde Peygamber'e ahdin yenilenmesi açısından bunun daha büyük bir önem arzettiğini dile getirdi. 

Hz. Peygamber (a.s.)'in doğum yıl dönümü (mevlid) münasebetiyle açıklama yapan Şeyh Raid Salah, siyonist işgalcilerin baskınlarının artmasından kaynaklı olarak Mescid-i Aksa'da yaşanan gelişmelere de temas etti ve Mescid-i Aksa'ya destek için orada ribatların ve savunma faaliyetlerinin artırılması gerektiğini vurguladı. 

Mescid-i Aksa'nın her taşının Peygamber Hz. Muhammed'i ve onun orada peygamberlere imamlık ettiği zamanı özlediğini belirten Şeyh Raid Salah, "Ama ne yazık ki bugün Mescid-i Aksa kesintisiz bir şekilde İsrail işgali altında inliyor." ifadesine yer verdi. 

Dünyanın tüm özgürlerine selamlarını gönderen Şeyh Raid Salah, Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'ün Resulullah (a.s.) ile yaptığı ahde bağlı olduğunu hatırlatırken, "Biz de Kudüs'ün ve Mescid-i Aksa'nın ahalisinden olmakla şeref duyuyoruz ve ahdimize bağlı kalacağız." diye konuştu.