İsrail Yayın Komitesi'nin yaptığı açıklamaya göre bugün (6 Nisan Perşembe) öğleden sonra Lübnan tarafından atılan bir füzenin etrafa saçtığı şarapnel parçalarıyla Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinin kuzey kesiminde yaşayan iki yahudi yerleşimci yaralandı. 

İşgal ordusu radyosunun yayınladığı haberde Lübnan tarafından 34 füze atıldığı, bunlardan 15'inin demir kubbe sistemiyle imha edildiği belirtildi. 

İşgal ordusu sözcüsü Lübnan'ın güneyinden Batı Celil mıntıkasına bir katyuşa füzesi atıldığını duyurdu. 

Lübnan sınırına yakın bölgede yer alan Batı Celil'de bugün alarm sirenlerinin çaldığı haber verildi. 

Lübnan tarafından füze saldırılarının yahudilerin Hamursuz bayramlarının birinci gününe denk gelmesine dikkat çekildi. 

El-Cezire muhabiri işgal askerlerinin de Lübnan'ın El-Kuleyle ve Zibkın bölgelerine top saldırıları gerçekleştirdiklerini haber verdi. 

Şımarık Rejim İslam Coğrafyasında Terör Estiriyor! Aynı Anda 3 Ülkeyi Vuruyor Şımarık Rejim İslam Coğrafyasında Terör Estiriyor! Aynı Anda 3 Ülkeyi Vuruyor

İşgal rejiminin Başbakan Ofisi tarafından yapılan açıklamada güvenlikle ilgili hassas gelişmeler hakında Netanyahu'nun bilgilendirildiği belirtildi. 

Bu arada siyonistlerin medya organlarının yayınladığı haberlerde kuzeydeki sahil kenti Neharya'da sahil bölgelerinin tahliye edilmesi işlemlerinin sürdüğü ifade edildi. Neharya Belediyesi'nin de umumi sığınakları kullanıma açtığı duyuruldu.

İşgal rejiminin Havaalanları ve Sınır Kapıları İdaresi'nin de Hayfa ile Lübnan sınırı arasındaki alanı hava ulaşımına kapattığı duyuruldu. 

İşgal rejimi tatilcileri de kuzey taraflara gitmemeleri konusunda uyardı. 

Editör: Salih Eser