Muslim Port Haber Merkezi

Körfez İşbirliği Konseyi (KİK9 zirvesine katılmak üzere Suudi Arabistan'a gelen giden Bahreyn Veliaht Prensi Selman bin Hamad Al Halife'yi El-Ula Havalimanı'nda Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman karşıladı.

Zirvede Umman heyetine başkanlık edecek olan Başbakan Yardımcısı Fahd Al Said'de El-Ula'ya ulaştı.

'Ukrayna-Rusya Barışı' için 40'tan Fazla Ülke Temsilcisi Suudi Arabistan'da 'Ukrayna-Rusya Barışı' için 40'tan Fazla Ülke Temsilcisi Suudi Arabistan'da

Birleşik Arap Emirlikleri Başbakan Yardımcısı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid Al Maktum'da El-Ula'ya geldikten sonra havalimanında Veliaht Prens tarafından karşılandı.

Katar 3 Yıllık Ambargonun Ardından Suudi Arabistan Topraklarında!

Katar uçağı 3 yıl ambargonun ardından Suudi Arabistan'a iniş yaptı. Katar Emiri'ni taşıyan uçak, Körfez İşbirliği Konseyi'nin (KİK) 41. oturumunun yapılacağı El-Ula kentine ulaştı.

Dün Kuveyt Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan ile Katar arasındaki kara, deniz ve hava sınırlarının bu akşam itibarıyla açılması için anlaşmaya varıldığını duyurmuştu. Anlaşma sonrası Suudi Arabistan'a ilk uçuşu Katar Devleti Emiri Şeyh Tamim bin Hamad yapmış oldu.

3 Yıl Sonra İlk Kucaklaşma!

Katar Devleti Emiri Şeyh Temim bin Hamed'i Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, El-Ula Havalimanı'nda karşıladı.

Karşılamada diğer liderlere sarılmayan Selman'ın, Temim'e uzun sarılması dikkat çekti.