Maksadımız 'katil Papa' demek değil elbet. Ama 'Haçlı zihniyetinin bir ülkeyi nasıl yıktığı, 500 bini çocuk 2 milyon Müslüman'ı nasıl katlettiği hakikatini görmek isteyen Irak'a baksın' diyoruz. Irak'a saldırmayı kutsal görev sayan zihniyetin, yıkıntılar arasında şimdi Bu pozU vermesi psikolojik savaş taktiğidir...

20 yıl önce planlanan ancak Irak yıkıldıktan sonra gerçekleştirilen ziyaret esnasında Haçlı zihniyetinin temsilcisi Papa, Musul'da Hosh Al-Bayaa Meydanı'nda ülkenin tamamına yakınını yansıtan manzara eşliğinde kilise harabelerinin de bulunduğu yıkıntıların arasında ayin düzenledi.

Irak'ın yıkımından sorumlu Haçlı zihniyetinin lideri Papa FrancIscus, Irak ziyaretinde, Bağdat, Erbil ve Musul şehirlerindeki kiliselerde ayinler düzenledi. Papa'nın yıkımın ortasında verdiği poz ise her şeyi anlatacak derece net. Ayrıca Papa FrancIscus'un Irak'taki temasları nedeniyle Irak'ta 6 Mart, Ulusal Hoşgörü ve Birlikte Yaşama Günü ilan edildi.

Katoliklerin lideri Papa Franciscus, Irak'ın başkenti Bağdat'ta Mar Yusuf Kilisesi'nde ayin düzenledi. Papa'nın burada düzenlediği ayinde Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, Meclis Başkanı Muhammed el-Halbusi ve Iraklılar Koalisyonu lideri Ammar el-Hekim de hazır bulundu.

Ayinde yaptığı konuşmada Papa, 'Dünya güç ya da iktidarla değişmez. Gücümüzün üzerinde işler yapmamız mümkün değil' dedi. Papa, 'Tanrı katında zengin, kardeşine merhamet edendir, kalabalıkların alkışladığı değil' ifadelerini kullandı.

Papa Franciscus, Erbil'de ise Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani'nin yanı sıra bölgedeki dini ve hükümet yetkilileri tarafından resmi törenle karşılandı. Papa, Barzani ile havalimanında özel yetkilileri karşılama salonda bir araya geldi. Papa'nın havalimanındaki temasları sırasında, IKBY Başbakanı Mesrur Barzani, Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile eski IKBY Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesud Barzani'nin yanı sıra hükümet yetkilileri de hazır bulundu.

Havalimanında Barzani ile baş başa görüşmesi sonrası Papa, helikopterle Musul'a gitti. Papa Erbil'de de Franso Hariri Stadyumu'nda ayin gerçekleştirdi. Katoliklerin dini lideri Papa, ayrıca burada Amerikan terör örgütü DEAŞ kurbanları için (!) ayin düzenledi. Papa, DEAŞ tarafından 2014'te yıkılan el Tahira Kilisesi'nde terör saldırılarında hayatını kaybedenler için dua okudu.

Savaşın Efendisi 'Barış' Mesajları Verdi

Düşmanlık ve savaşın kurbanı olan herkes için dua ettiklerini kaydeden Papa, 'Medeniyetin beşiği olan ülkenin maruz kaldığı fırtına, Hristiyan ve Müslümanların ibadet yerlerinin yıkılmasına yol açtı. İnsanlar yerinden edilip öldürüldü. Bugün biliyoruz ki; barış, savaştan daha güçlüdür' diye konuştu ve, '(Allah) O'nun adına savaş ilan etmek yanlıştır. Eğer Allah, aşk Allah'ı ise kardeşlerimizden nefret etmemiz doğru değildir' dedi.

ABD’nin Irak’taki Saldırıları İran Yapımı Drone Saldırılarının Ardından Geldi ABD’nin Irak’taki Saldırıları İran Yapımı Drone Saldırılarının Ardından Geldi

milligazete