Suudi Arabistan Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı dün, Kabe’nin periyodik bakımını Şeyh Dr. Abdurrahman Abdulaziz es-Sudeys’in katılımıyla gerçekleştirdi.

Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı ve Kâbe İmamı Şeyh Abdurrahman bin Abdulaziz es-Sudeys yaptığı açıklamada Kabe’nin Müslümanların gönlünde büyük bir konuma sahip olduğunu, bu nedenle Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Kabe’ye büyük özen gösterdiğini vurguladı. Ayrıca Kabe için modern teknolojilerin kullanıldığına dikkat çekti.

Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanlığı, Kabe’nin dindeki statüsünün önemi doğrultusunda, onu her zaman en güzel kokularla ve en güzel ipeklerle kaplamaya özen gösteriyor. Genel Başkanlık daim Kur’an-ı Kerim ve sünnet doğrultusunda Kabe’yi yüceltmek ve onun temiz tutmak için hareket ediyor.

'Ukrayna-Rusya Barışı' için 40'tan Fazla Ülke Temsilcisi Suudi Arabistan'da 'Ukrayna-Rusya Barışı' için 40'tan Fazla Ülke Temsilcisi Suudi Arabistan'da