Suriye'deki haber kaynaklarının verdiği bilgilere siyonist işgal güçlerinin gece yarısından sonra Suriye'nin Halep şehrinin kırsal bölgelerine yönelik füze saldırılarında 36 kişi şehit edildi. 

Suriye Arap Haber Ajansı'nın (SANA) askeri kaynaklara dayanarak verdiği bilgilere göre işgal güçleri gece yarısından sonra, İsriya tarafından Haleb'in güneyindeki kırsal bölgelerde yer alan bazı noktalara havadan saldırılar düzenlediler. 

Ajans siyonist işgalcilerin saldırılarının sivillerden ve askerlerden birçok kişinin hayatını kaybetmesine ya da yaralanmasına neden olduğunu ve büyük çapta maddi hasar meydana geldiğini haber verdi. 

Quds Press Haber Ajansı'nın En-Neyreb Mülteci Kampı'nda çalışan muhabirinin verdiği bilgilere göre saldırı deniz tarafından atılan füzelerle gerçekleştirildi. Saldırıların Halep sivil havaalanını ve En-Neyreb askeri havaalanını hedef aldığı belirtildi. Ayrıca civardaki Cibrin bölgesine saldırı düzenlendiği, füzelerin havada imha edilmesi için saldırıların düzenlenmesiyle birlikte füze savarlar atıldığı ifade edildi. 

Quds Press muhabiri patlamaların seslerinin En-Neyreb mülteci kampından çok güçlü bir şekilde duyulduğunu, olay üzerine hemen kamptaki Tedavi Hayır Merkezi'nde görevli sağlık elemanlarının hızlı bir şekilde harekete geçtiklerini ve saldırıda yaralananları tedaviye almak için faaliyetleri başlattıklarını belirtti.

Editör: Yusuf Yusmar