Suriye ordusu İsrail'in Humus kenti yakınlarındaki bölgelere hava saldırıları düzenlediğini bildirirken İsrail ordusu, Suriye'ye ait bir uçaksavar füzesinin İsrail'in işgal altında tuttuğu topraklar üzerinde patladığını ve bunun da yeni bir saldırıya yol açtığını açıkladı.

İsrail'in Suriye'ye yönelik saldırılarının can kaybına neden olmadığı ancak maddi hasar yarattığı belirtildi. 

Suriye devlet medyası, ismi açıklanmayan bir askeri yetkiliye dayandırdığı haberinde, Suriye hava savunma sistemlerinin Lübnan üzerinde uçan İsrail savaş uçakları tarafından ateşlenen füzelerden bazılarını düşürdüğünü aktardı.

Biz Sizin Ciğerinizi Biliriz Biz Sizin Ciğerinizi Biliriz

İsrailli yetkililer Humus yakınlarındaki hava saldırılarına ilişkin yorum yapmazken İsrail ordusu, Suriye'ye ait hava savunma füzelerinden birinin İsrail'in işgal altında tuttuğu topraklar üzerinde patladığını ve herhangi bir hasara yol açmadığını açıkladı.

İsrail polisi füzenin kalıntılarının işgal altındaki Rahat kentine düştüğünü bildirdi.

İsrail jetlerinin füzeye karşılık olarak uçaksavar füzesinin fırlatıldığı hava savunma bataryasını vurduğu belirtildi. Ordu, ayrıntı vermeden başka hedeflerin de vurulduğunu duyurdu. 

İşgalci İsrail, son yıllarda Suriye'nin hükümet kontrolündeki bölgelerinde yüzlerce hedefe saldırı düzenledi ancak bu saldırıları nadiren kabul etti.

Editör: Yusuf Yusmar