İsrail işgal güçlerinin dün gece yarısından itibaren başlattıkları ve bugün sürdürdükleri, Cenin'e ve Cenin Mülteci Kampı'na yönelik kara ve hava saldırılarına karşılık Batı Şeria'da genel seferberlik düzenlenmesi, işgal güçlerinin ve yahudi sivil işgalcilerin bulunduğu her yerde çatışmaların daha da kızıştırılması çağrıları yapıldı. 

Ramallah ve El-Bire'deki ulusal ve İslami güçler Filistin halkının bütün mensuplarını, kesimlerini ve kurumlarını işgale karşı Filistin halkının varlık ve yaşama hakkını savunmak amacıyla caddelere inmeye ve Cenin Mülteci Kampı'na destek amacıyla işgalcilerle temas noktalarına yönelmeye çağırdı. 

Bu arada Filistin Direniş Grupları Ortak Odası da Batı Şeria'nın tüm şehirlerinde, köylerinde ve mülteci kamplarında, Cenin Mülteci Kampı'na destek, siyonist düşmana da ağır dersler vermek amacıyla mücadeleyi daha etkin hale getirme çağrısında bulundu. 

Ortak Oda, direnişçilerden de işgal rejiminin cinayetlerini ve düşmanca saldırılarını sürdürme kararı alması halinde bütün alanlarda ona karşı durmak için hazırlıklar yapmalarını istedi. 

Şımarık İsrail'e Şok: Üç Ülke Birden Filistin Devletini Tanıyacak Şımarık İsrail'e Şok: Üç Ülke Birden Filistin Devletini Tanıyacak

Bu arada Necah ve Birzeit üniversiteleri öğrenci meclisleri birliği Cenin çevresindeki kontrol noktalarının üzerine gitmek amacıyla öğretime iki gün ara verdiklerini duyurdu.  Öğrenci meclisleri birliği öğrencileri bulundukları her yerde işgal güçlerine karşı mücadele etmeye ve çatışmaları kızıştırmaya davet etti.

İsrail işgal ordusunun gece yarısından itibaren Cenin şehrine ve Cenin Mülteci Kampı'na yönelik olarak gerçekleştirdiği kara ve hava saldırısında 8 kişinin şehit edildiği, 7'si ağır olmak üzere 27 kişinin de yaralandığı haber verildi. Saldırıda İHA'ların ve apaçi helikopterlerinin de kullanıldığı belirtildi.