Şımarık Rejim İslam Coğrafyasında Terör Estiriyor! Aynı Anda 3 Ülkeyi Vuruyor Şımarık Rejim İslam Coğrafyasında Terör Estiriyor! Aynı Anda 3 Ülkeyi Vuruyor

Alevi, devlet televizyonunda katıldığı bir programda, 'Fahrizade suikastından beş gün önce operasyonun yerini biliyorduk ancak suikastı hazırlayan kişi Silahlı Kuvvetler mensubu olduğu için suikastı engelleyemedik' dedi.

Suikastın zamanını öngöremediklerini dile getiren Alevi, 'Silahlı Kuvvetlerin alanında istihbarat faaliyeti yürütemeyiz. Bu nedenle suikast istihbaratıyla ilgili iki kurum arasında koordinasyonu sağlayabilmek için onlardan bir temsilci istedik. Maalesef, Silahlı Kuvvetler bize bir temsilci göndermeden Fahrizade suikasta uğradı' şeklinde konuştu.

İran'ın önde gelen bilim insanlarından Fahrizade, 27 Kasım'da Tahran'ın doğusundaki Abserd ilçesinde aracına düzenlenen saldırıda hayatını kaybetmiş, İran bu suikasttan İsrail'i sorumlu tutmuştu.

Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Kasım ayı sonunda yaptığı açıklamada, suikastın 'elektronik cihazlar' kullanılarak gerçekleştirilen karmaşık bir operasyon olduğunu bildirmişti.