Heniyye, dün akşam yayınlanan konuşmasında, Blinken’in son üç ayda yaşananlardan ders almış ve Washington’un işgal rejimine körü körüne verdiği destekle düştüğü hatayı idrak etmiş olmasını ümit ettiklerini ifade etti.

Siyonistlerin Soykırım Savaşı 251'inci Gününde... Katliamlar Sürüyor Siyonistlerin Soykırım Savaşı 251'inci Gününde... Katliamlar Sürüyor

ABD’nin işgal rejimine verdiği desteğin ve işgalcilerin yalanlarına inanmasının Gazze Şeridi’nde benzeri görülmemiş katliamlara ve savaş suçlarına yol açtığını belirten Heniyye, Blinken’in bölgeye gerçekleştireceği ziyaret sırasında görüşeceği Arap ve İslam ülkeleri yetkililerinin de ABD yönetimine bölgenin geleceğinin ve istikrarının Filistin davasına bağlı olduğunu ve bu davanın görmezden gelinemeyeceğini hatırlatmalarını ümit ettiklerini bildirdi.

Heniyye, Filistin halkının ve kahraman direnişinin işgalin devam etmesini kabul etmeyeceğine dikkat çekerek, Gazze Şeridi’ndeki katliamlarda dökülen kanların ve gerçekleştirilen korkunç yıkımın Filistin halkı özgürlüğüne ve başkenti Kudüs olan bağımsız devletine kavuşmadan bölgeye güvenlik ve istikrar getiremeyeceğini dile getirdi.

Editör: Yusuf Yusmar