Kaynaklar, ölenler arasındaki Fetih Hareketi’ne bağlı Filistin Ulusal Güvenlik biriminin Sayda bölgesi komutanının da olduğunu ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, Filistin Ortak Çalışma Heyeti’nin Fetih ve “Müslüman Gençlik” grubu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği toplantının sona ermesinin hemen ardından çatışmaların yeniden alevlendiğini, çatışmalarda otomatik silahların ve roketlerin kullanıldığını söyledi.

Aynu’l-Hulve Kampı’nda yaşanan çatışmalar sebebiyle birçok ailenin kampı terk ederek yakınlardaki El-Felat bölgesine kaçtığı ve Sayda’daki El-Hemşeri Hastanesi’ne roket düştüğü belirtildi.

Lübnan’daki Filistin Ulusal Güvenlik birimi komutanı Münir El-Makdah, dün (30 Temmuz Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Fetih’in kampta sükûneti sağlamaya çalıştığını ve suikastın sorumlularının Lübnan Ordusu’na teslim edilmesi gerektiğini kaydetti.

İsrail’in Halep’e Düzenlediği Saldırıda 36 Kişi Katledildi İsrail’in Halep’e Düzenlediği Saldırıda 36 Kişi Katledildi

El-Makdah, daha önce yaptığı açıklamada da Filistin Ulusal Güvenlik biriminin Sayda’daki komutanı Ebu Eşref El-Armuşi’nin silahlı kişiler tarafından pusuya düşürülerek öldürüldüğünü duyurmuştu.

Lübnan’daki en büyük Filistin mülteci kamplarından biri sayılan Aynu’l-Hulve Kampı’nda yaklaşık iki ay önce de çatışmalar yaşanmış ve Fetih’in kamptaki liderlerinden biri hayatını kaybetmişti.

Filistin mülteci kamplarının içine girmeyen Lübnan Ordusu kamplarda yaşanan çatışmalara müdahale etmezken kampların içinde güvenliğin sağlanmasını Filistinlilere bırakıyor.

Editör: Yusuf Yusmar