Irkçı siyonist ve yeni İsrail işgal hükümetinde sözde Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir bugün sabahın erken saatlerinde işgal rejiminin güvenlik organlarından ve istihbaratından kalabalık bir çetenin himayesi altında Mescidi Aksa'ya girdi.

İsrail İşgal Ordusu Lübnan'a Kara Operasyonu mu Planlıyor? İsrail İşgal Ordusu Lübnan'a Kara Operasyonu mu Planlıyor?

Bu baskının Ben-Gvir'in sözde bakan sıfatıyla Mescidi Aksa'ya düzenlediği ilk baskın olduğu belirtildi.

Ben-Gvir'in Mescidi Aksa'yı kirletme teşebbüsü esnasında polis teşkilatından ve işgal istihbaratından kalabalık bir grubun onun geçeceği yerleri sıkı bir korumaya aldıkları belirtildi.

Irkçı siyonist Ben-Gvir, Meğaribe Kapısı'ndan girdikten sonra 13 dakika Mescidi Aksa'nın sahasında dolaşmasının ardından çıktı.

Siyonistlerin Korkaklıkları Bir Kez Daha Ortaya Çıkarıldı

Netanyahu ve Ben-Gvir'in böyle bir oyun oynamaları onların her ikisinin de aslında çok korkak, yalancı ve sahtekar olduklarını ortaya çıkardı.

Aşırı ırkçı siyonist liderleri bir araya getiren yeni koalisyon hükümetinde sözde Ulusal Güvenlik Bakanı olan ve terörist Meir Kahane'nin kurmuş olduğu Kach isimli terör örgütü kökenli Itamar Ben-Gvir'in, dün akşam Netanyahu ile yaptığı görüşmeden sonra bu hafta içinde sözde bakan sıfatıyla Mescidi Aksa'ya baskın düzenleme planından vazgeçtiğini duyurduğu siyonistlerin medya organlarında haber verilmişti.

Siyonistlere ait Kan 11 isimli tv kanalı, Ben-Gvir'in yakın bir gelecekte Mescidi Aksa'ya baskın düzenleme fikrinden vazgeçmiş olmadığını ancak Netanyahu'yla görüşmesinden sonra bu baskınını bu hafta içinde gerçekleştirmekten vazgeçtiğini ve önümüzdeki birkaç hafta için de ertelemesinin söz konusu olabileceğini belirtmişti.

Siyonistlere ait Ynet isimli haber sitesinde de, Ben-Gvir'in planını erteleme kararını Netanyahu'yla yaptığı görüşmeden sonra verdiğine, bunda da Hamas'ın tehditlerinin etkisinin olduğuna dikkat çekilmişti.

Direnişin tehditlerinin ardından baskın planını ertelediğini duyuran Ben-Gvir'in, bunu duyurmasının ertesi gününde sabahın erken saatlerinde polis ve istihbaratın sıkı himayesi altında baskın gerçekleştirmesi ırkçı siyonistlerin aslında korkak, ama aynı zamanda yalancı ve sahtekar olduklarını gün yüzüne çıkardı. Ama bu sahtekarlıklarının onlara bir maliyetinin olacağı tahmin ediliyor.