Filistin'deki savaş bölgeye yayılıyor. Gazze’deki Siyonist soykırımına karşı duran ve İsrail'e savaş ilan eden Yemen, Haçlı koalisyonu tarafından bu gece, Regaip gecesi vurulmaya başlandı.

ABD ve İngiltere öncülüğünde başlatılan hava saldırılarında Yemen'in başkenti Sana yanı sıra Hodida, Tays ve Zebid şehirleri de hedef alındı.

SAVAŞ BÖLGEYE YAYILIYOR, ÜÇÜNCÜ DÜNYA SAVAŞI KAPIDA DÜNYA DİKEN ÜSTÜNDE

Gazze saldırıları sonrası Siyonist rejime savaş ilan eden Yemen, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne gıda ve ilaç yardımlarının girişi sağlanmadığı takdirde Kızıldeniz üzerinden İsrail'e giden tüm gemilerin geçişini engelliyordu.

SAVAŞA BİRKAÇ ÜLKE DAHA KATILACAK

Gazze’ye yardım ettikleri için Yemen'in bombalayan ABD kaynaklarından elde edilen bilgilere göre, Yemen'e yönelik saldırılara iki veya üç ülke daha katılabilir.

Suriye 2024... Lüks Oligarşi ve Nüfusun %92'sini Etkileyen Aşırı Yoksulluk Suriye 2024... Lüks Oligarşi ve Nüfusun %92'sini Etkileyen Aşırı Yoksulluk

HUSİLER YANIT OLARAK ABD VE İNGİLİZ GEMİLERİNE SALDIRI DÜZENLEDİ

Yemen'deki Husiler, ABD ve İngiltere'nin düzenlediği saldırılara yanıt olarak Kızıldeniz'de ABD ve İngiliz savaş gemileri ve üslerine saldırılar düzenlemeye başladıklarını duyurdu. Husi Medya Kurumu Başkan Yardımcısı Nasır El-Ahmer: "Gazze gibi bombalandığımız için şimdi rahatladık. Filistin halkı bombalanırken biz bundan mahrum kaldığımız için utanıyorduk." ifadelerini kullandı.

Üçüncü Dünya Savaşı endişesi taşıyan Yemen saldırısının İslam ülkeleri, Batı ve Arap dünyasında nasıl karşılanacağını önümüzdeki günler gösterecek

HAÇLI İTTİFAKI YİNE SAHNEDE

Kendi tertiplediği 11 Eylül saldırıları sonrası başlattığı Haçlı Seferi’yle İslâm coğrafyasına kan kusturan ABD’nin son hedefi Yemen oldu. ABD'nin başını çektiği Haçlı ordusu Irak' a ilk bombayı 20 Mart 2003’te sabah namazı vaktinde başkent Bağdat’a atarken Amerikan güdümlü işgal mahkemesinde yargılanan Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin de bir kurban bayramı sabahında idam edilmişti. Milyonlarca Müslüman'ın can verdiği bölgede 21 yıldır huzur ortamı bir türlü sağlanamadı. ABD'nin başını çektiği Haçlı ordusu da Yemen'e saldırıyı yine mübarek Regaip Kandili'nde başlattı.

Editör: Yusuf Yusmar