Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce araçtan oluşan konvoyla Hatay sınırına gelen on binlerce kişi, katil İsrail rejimine tepki gösterdi ve Filistin direnişinin yanlarında olduklarını haykırdı. Eylemde konuşan AGD-MGV Genel Başkanı Turhan, "Allah razı olsun, Mehmetçik gece gündüz vazife yapıyorlar. Diyoruz ki; Mehmetçik Gazze'ye... Bunun neresi hamaset? Biz düne kadar nöbet tuttuğumuz yerleri tekrar istiyoruz. Gazze'de, Kudüs'te olmak bizim askerimize, Hz. Muhammed'in (S.A.V.) ordusuna yakışmayacak da kime yakışacak? Bizim Mehmetçik'imize Kudüs'ün fethi, analarının ak sütü gibi yakışır" ifadelerini kullandı.

HAMAS’ın askeri kanadı konumundaki İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim tarihinde başlayan Aksa Tufanı operasyonu ile birlikte İsrail rejimine ağır bir darbe vurmuştu. Operasyonlar hakkında sürekli bilgilendirmede bulunan Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İslam âlemine önemli bir çağrı yapmıştı. Ebu Ubeyde, yapmış olduğu açıklamada, İslam ümmetini sınırlara davet etmiş ve böylece İsrail'e tepki gösterilmesini istemişti.

AGD'DEN İSRAİL'E MESAJ: “SINIRDAYIZ!”

Filistin direnişinin 7 Ekim tarihinde başlattığı Aksa Tufanı operasyonu ile birlikte teyakkuza geçen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) meydanları boş bırakmıyor. Filistin direnişine destek olmak amacıyla birbirinden anlamlı faaliyetlerde bulunan AGD'nin öncülüğünde on binlerce kişi Hatay sınırında bir araya gelerek işgalci İsrail rejiminin katliamlarına tepki gösterdi. Siyonistlere net bir mesaj veren AGD mensupları Filistin topraklarının özgürlüğü yolunda kararlı olduklarını gösterdi.

“GAZZE HALKININ YAŞADIKLARINI İYİ BİLİYORUZ”

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını AGD Hatay Şube Başkanı Serkan Bulut yaptı. Bulut, konuşmasında, Filistin sevdasını yüreklerimize nakış nakış işleyen Erbakan Hoca’mızı, davamızın büyüklerini ve 6 Şubat depreminde yitirdiğimiz kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Burada büyük bir felaket yaşadık, binaların enkazlarında yardım bekleyen çocuklarımızı gördük. Bu nedenle Gazze halkının yaşadığını iyi biliyoruz. Bugünkü haykırışımızı Gazzeliler inşaallah yüreklerinde hissedecek. Türkiye’mizin dört bir yanından gelen kardeşlerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

HAMAS’TAN DA KATILIM OLDU

"Gazze'ye Selam, Direniş'e Devam" sloganlarının atıldığı eyleme HAMAS liderlerinden Fethi Hamad da telefon ile bağlandı. Dev eyleme katılanlara seslenen Hamad, "Kıyamınızı kutluyorum. Yanımızda bulunan kardeşlerimizi canı gönülden selamlıyorum. Bugün burada toplanarak cihadımızda yanımızda oluyorsunuz. Tüm Türk halkına teşekkür ediyorum. Bu kıyamınız İsrail'in sonunu getirecek. Sizlerden bu faaliyetlerinizi artırmanızı bekliyoruz. Gazze'de tüm dünya ile savaşıyoruz. Siz bizim yanımızda olduğunuz sürece biz daha güçlüyüz" dedi.

“GAZZE KARA HAREKÂTINA DA HAZIRDIR”

İsrail'in Fırat ile Nil arasının kendisinin olması için büyük bir çaba içerisinde olduğunu söyleyen Hamad, Gazze'de insanlık dramının yaşandığını dile getirdi. Hamad, konuya ilişkin olarak, "Gazze'de gıda yok, elektrik yok, ilaç yok. Bu zorluklarla mücadele ediyoruz. Biliyoruz ki bu yapılanlar Filistin davasını yok etmek içindir. Gazze kara harekâtına da hazırdır. Biz onları yenmeye hazırız. Siyonistler çok korkaktır. Bizler Allah'a güveniyoruz" diye konuştu.

“DURUŞUNUZ, GAZZE'YE ULAŞIYOR”

HAMAS liderlerinden Fethi Hamad, "Bizler sıkılmıyoruz, yorulmuyoruz. Sizden de bunu bekliyoruz. Sizlerin kanınızla ve canınızla Mescid-i Aksa'nın yanında olmanızı bekliyoruz. İnşaallah Filistin'i sizlerle birlikte özgürleştireceğiz. Bugünkü kıyamınızı Gazze'den takip ediyoruz. Duruşunuz, Gazze'ye ulaşıyor" sözlerini de sarf etti.

“NE SINIR NE HUDUT NE DE TEL ÖRGÜ TANIRIZ”

Fethi Hamad'ın ardından kürsüye çıkan Millî Gazete Yazarı Abdülaziz Kıranşal Hoca da önemli ifadeler kullandı. Kıranşal, "Siyonistlere sesleniyoruz ve diyoruz ki bugün sınıra kadar geldik. İslam ülkelerinin liderleri harekete geçmezse bizi kimse tutamaz. Ne sınır ne hudut ne de tel örgü tanırız. Söylediklerimizi edebiyat olarak algılamayın. Siz bizi Malazgirt'ten, Kudüs'ün Fethi'nden, İstanbul'un Fethi'nden, Çanakkale'den, Kassam Tugayları'ndan iyi tanırsınız. Yeryüzünü size dar edeceğiz" diye konuştu.

“FİLİSTİN COĞRAFİ DEĞİL İMANİ BİR MESELEDİR”

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Abdulkadir Karaduman da Hatay'daki eylemde katılımcılara seslendi. Karaduman, "Hepinizi Kudüs aşkıyla selamlıyorum. Bizim için Filistin meselesi bir varoluş meselesidir. Filistin coğrafi değil imani bir meseledir. İtidal telkin edilen bir ortamda İsrail'i döktüğü kanda boğmanın müjdesini vermek için buradayız. Kudüs İslam’ındır demek için buradayız" dedi.

“GAZANIZ, CİHADINIZ MAKBUL OLSUN”

On binlerce Müslüman’ın Filistin'e destek amacıyla bir araya geldiği eylemde AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan da konuşmada bulundu. Turhan, “Gazanız, cihadınız makbul olsun. Türkiye'nin dört bir yanından Gazze'ye ve Kudüs'e destek olmak için gelen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizim buraya gelmemizde çeşitli maksatlar var. Bunlardan bir tanesi bizim için mücadele eden, cihat eden kardeşlerimize ruhumuzu, sesimizi biraz daha hissettirebilir miyiz düşüncesidir" ifadelerini kullandı.

“BU TOPRAKLARDA ALLAH-U EKBER NİDALARI SUSTURULAMAYACAK”

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan, Hatay'da yaptığı konuşmada, Gazze'deki çocuklarla ve Kassam Tugayları'nın yiğitleri ile aynı duyguları taşıdıklarını dile getirdi. Hatay'ın sözde Arz-ı Mev'ud içinde bulunduğunu kaydeden Turhan, bu topraklarda Allah-u ekber nidalarının susturulmayacağını belirtti. Turhan, "Amik Ovası'ndaki cihada hazırlanan Müslümanlarız biz. Zalimler geri adım atacağımızı düşünmesin" diye konuştu.

“MEHMETÇİK'İMİZE KUDÜS'ÜN FETHİ ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ YAKIŞIR”

İsrail Barbarlığına Karşı "Gazze Ol" İsrail Barbarlığına Karşı "Gazze Ol"

Mescid-i Aksa tamamen özgür olana dek mücadelelerinin süreceğini aktaran AGD-MGV Genel Başkanı Turhan, "Allah razı olsun, Mehmetçik gece gündüz vazife yapıyorlar. Diyoruz ki; Mehmetçik Gazze'ye... Bunun neresi hamaset? Biz düne kadar nöbet tuttuğumuz yerleri tekrar istiyoruz. Gazze'de, Kudüs'te olmak bizim askerimize, Hz. Muhammed'in (S.A.V.) ordusuna yakışmayacak da kime yakışacak? Bizim Mehmetçik'imize Kudüs'ün fethi analarının ak sütü gibi yakışır" dedi.

“İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜMÜ KABUL ETMİYORUZ”

Turhan, konuşmasında, İslam ülkelerinin liderlerine de çağrı yaptı. "Sözün bittiği yerdeyiz. Başta ülkemiz olmak üzere bütün İslam ülkelerinin liderlerinden kınama değil karar verme, yollara düşme ve kara ya da hava harekâtı yapmalarını istiyoruz" diyen Salih Turhan, "İki devletli çözümü kabul etmiyoruz. Filistin topraklarının bir karışı dahi İsrail adlı terör örgütüne verilemez. Filistin'in tamamının Müslümanların olmasını istiyoruz" sözlerini sarf etti.