Filistinli Esir Kulübü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, gözaltıların daha çok Ramallah’a bağlı Arura ve El-Halil’e bağlı Deir Samit beldelerinde yoğunlaştığını, diğer gözaltıların ise Beytlahim, Nablus ve Eriha’ya bağlı beldelerde gerçekleştiğini bildirdi.

Hamas: Serbest Bırakılan Esirlerin Durumu Maruz Kaldıkları Muameleleri Gösteriyor Hamas: Serbest Bırakılan Esirlerin Durumu Maruz Kaldıkları Muameleleri Gösteriyor

İşgal güçleri Batı Şeria’da çok sayıda kişiyi gözaltına alırken, işgal ordusu da 7 Ekim’den bu yana intikam amacıyla Gazze Şeridi’ni bombalamaya devam ediyor.

Esirler Heyeti ve Esir Kulübü, Batı Şeria’da gerçekleştirilen gözaltıların son yılların en yüksek seviyesine çıktığını, Aksa Tufanı Operasyonu’nun başından bu yana 1070 kişinin gözaltına alındığını, gözaltıların daha çok El-Halil, Kudüs ve Ramallah vilayetlerinde yoğunlaştığını, işçilerden ve Gazze sakinlerinden de gözaltına alınanlar olduğunu ancak kimliklerinin ve sayılarının henüz bilinmediğini açıkladı.

Bu arada, işçilerden ve Gazze Şeridi sakinlerinden gözaltına alınanlar hariç yılbaşından bu yana işgal güçlerinin düzenlediği operasyonlarda gözaltına alınanların sayısının 6500’ü aştığı kaydedildi.

Editör: Yusuf Yusmar