Yahudi işgalciler bu sabah Kudüs’ün Eski Belde semtinde ayin yaparken, işgalcilerin bayram münasebetiyle düzenlemeyi planladıkları baskınlara karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tutma çağrıları yapılıyor.

Yahudi işgalciler, Yahudiler tarafından kutlanan Sukot/Çadırlar Bayramı’nın ilk gününde Mescid-i Aksa yakınlarında provokatif bir şekilde dans ederek ayin yaparken, Eski Belde semtine çok sayıda Yahudi işgalcinin geldiği görüldü.

Onlarca Yahudi işgalci, işgal güçlerinin dükkân sahiplerine zorla dükkânlarını kapattırmasının ardından Mescid-i Aksa civarındaki Kettânin Çarşısı’na baskın düzenledi ve çarşı içinde ayin yaptı.

İşgalci Yahudi cemaatleri ve tapınak örgütleri, Yahudi bayramları mevsiminin üçüncü bayramı olan Sukot/Çadırlar Bayramı bahanesiyle Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenleme çağrıları yapıyor.

Yahudi işgalciler baskınların en büyüğünü yarın gerçekleştirerek bugüne kadar bir günde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi işgalci sayısında rekor kırmayı hedefliyorlar.

Gazze’de Hakikatin Şe(a)hitleri: Savaş Zamanı Gazetecilik Gazze’de Hakikatin Şe(a)hitleri: Savaş Zamanı Gazetecilik

Kudüslü önde gelen şahsiyetler de Yahudi cemaatlerin ve tapınak örgütlerinin baskın çağrılarına karşı Filistinlileri Mescid-i Aksa’da bulunmaya ve kapılarında nöbet tutmaya, Yahudi işgalcilere tekbirlerle direnmeye davet ediyorlar.

Mescid-i Aksa murabıtlarından Kudüslü kadın öğretmen Henadi Halevani, Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için akide olduğuna dikkat çekerek, Mescid-i Aksa’yı savunmanın Müslümanların boynunun borcu ve tüm ümmet için bir imtihan olduğunu ifade etti.