Yahudi işgalciler bu sabah Kudüs’ün Eski Belde semtinde ayin yaparken, işgalcilerin bayram münasebetiyle düzenlemeyi planladıkları baskınlara karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tutma çağrıları yapılıyor.

Yahudi işgalciler, Yahudiler tarafından kutlanan Sukot/Çadırlar Bayramı’nın ilk gününde Mescid-i Aksa yakınlarında provokatif bir şekilde dans ederek ayin yaparken, Eski Belde semtine çok sayıda Yahudi işgalcinin geldiği görüldü.

Onlarca Yahudi işgalci, işgal güçlerinin dükkân sahiplerine zorla dükkânlarını kapattırmasının ardından Mescid-i Aksa civarındaki Kettânin Çarşısı’na baskın düzenledi ve çarşı içinde ayin yaptı.

İşgalci Yahudi cemaatleri ve tapınak örgütleri, Yahudi bayramları mevsiminin üçüncü bayramı olan Sukot/Çadırlar Bayramı bahanesiyle Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenleme çağrıları yapıyor.

İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi! İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi!

Yahudi işgalciler baskınların en büyüğünü yarın gerçekleştirerek bugüne kadar bir günde Mescid-i Aksa’ya giren Yahudi işgalci sayısında rekor kırmayı hedefliyorlar.

Kudüslü önde gelen şahsiyetler de Yahudi cemaatlerin ve tapınak örgütlerinin baskın çağrılarına karşı Filistinlileri Mescid-i Aksa’da bulunmaya ve kapılarında nöbet tutmaya, Yahudi işgalcilere tekbirlerle direnmeye davet ediyorlar.

Mescid-i Aksa murabıtlarından Kudüslü kadın öğretmen Henadi Halevani, Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için akide olduğuna dikkat çekerek, Mescid-i Aksa’yı savunmanın Müslümanların boynunun borcu ve tüm ümmet için bir imtihan olduğunu ifade etti.