Hamas Amerika’nın Filistin’in BM Üyeliğiyle İlgili Tasarıyı Veto Etmesini Kınadı Hamas Amerika’nın Filistin’in BM Üyeliğiyle İlgili Tasarıyı Veto Etmesini Kınadı

Lazzarini X platformunda yayınladığı bir kişisel mesajında Gazze topraklarında yaşayan herkesin hayatta kalabilmek için insani yardımlara ihtiyaç duyduğuna ancak buradaki toplumun ihtiyaç duyduğunun çok altında bir miktarda insani yardım sokulabildiğine dikkat çekti. 

Lazzarini işgal güçlerinin çocuklara yönelik tibbi müdahalelerde kullanılan araç ve malzemeleri taşıyan bir yardım tırını geri çevirdiklerini vurguladı. 

Lazzarini geri çevrilen tırın taşıdığı malzemelerin listesinde hayat kurtarmak için son derece büyük önem taşıyan malzemelerin bulunduğunu bunların arasında narkoz ürünleri, güneş ışığı panelleri, oksijen tüpleri, suni teneffüs aletleri, su arıtma cihazları, kanser ilaçları ve bebek annelerinin ihtiyaç duyduğu malzemeler gibi son derece hayati ihtiyaç maddelerinin bulunduğunu ifade etti. 

Siyonist işgal rejimi Gazze halkına yönelik insanlık dışı soykırım savaşında vahşetin bütün yollarına ve yöntemlerine başvuruyor. Bölge halkını açlıktan ve hastalıklardan ölüme terk etmek amacıyla da aç ve ilaçsız bırakma politikasını çok katı bir şekilde uyguluyor. Ancak siyonist vahşetin bu derece aşırı gitmesi karşısında uluslararası toplumun hiçbir şey yapamaması aslında Gazze halkının değil insanlığın siyonist vahşet karşısında yenilgiye düşmesi anlamına geliyor. Böyle bir vahşetin insanlığa galip gelmesi ise tehlike ve tehdidin tüm insanlığa, insani ve ahlaki değerlere yönelik olduğunu gözler önüne seriyor.