Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı'nın bölgesel sözcüsü İman Et-Tarablusi yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi'nde insani durumun her saat daha da kötüleştiğine dikkat çekti. 

Et-Tarablusi, kendi teşkilatlarının ve diğer insani yardım kurumlarının içeriye sokabildiği yardım miktarlarının, bölgede oluşan çok büyük ihtiyaçların yanında son derece yetersiz ve basit kaldığını vurguladı. 

Et-Tarablusi bugün (30 Ekim Pazartesi) yaptığı basın açıklamasında, Uluslararası Kızılhaç Teşkilatı'nın geçtiğimiz Cuma'dan bu yana Gazze Şeridi'ne tıbbi malzemeler ve su malzemeleri taşıyan sadece 9 tır sokabildiğini söyledi. 

İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi! İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi!

Et-Tarablusi, Gazze'deki insani yardım ihtiyaçlarının karşılanması için daha büyük çabalar sarf edilmesi gerektiğini vurguladı. 

Siyonist saldırganların Gazze'ye yönelik olarak 24 günden beri devam eden soykırım savaşında şehit edilenlerin sayısı 8300'ü buldu. Bunların %70'ini çocuklar, kadınlar ve yaşlılar oluşturuyor. Bir milyon 400 bin insan ise evlerinin yıkılması ya da sürekli saldırı tehdidi altında olması sebebiyle başka yerlere sığınmış durumda. İşgal güçlerinin saldırılarında 200 bin ev tamamen veya kısmen yıkıldı. İşgal rejimi elektriği kestiği gibi içeriye yakıt, su ve gıda maddesi sokulmasını da engelliyor.