Siyonistlerin Soykırım Savaşı 251'inci Gününde... Katliamlar Sürüyor Siyonistlerin Soykırım Savaşı 251'inci Gününde... Katliamlar Sürüyor

Merkez, uluslararası toplumu da siyonist işgal güçlerinin gerçekleştirdiği bu korkunç eşkıyalık ve çocuk kaçırma uygulamaları karşısında sorumluluğunu yerine getirmeye davet etti. İşgal güçlerinin ayrıca çok sayıda Gazzeliyi esir alıp bilinmeyen yerlerde zorla tutma uygulamasının da sürdüğüne dikkat çekti. 

Merkez, işgal ordusu radyosunun 1 Ocak 2024 tarihindeki bir yayınında duyurduğu ve Harail Itah isimli bir işgalci askerin, aile efradı işgal güçlerinin saldırısında öldürülen bir kız bebeği evinden alıp kaçırması olayını son derece korkunç bir hadise olarak gördüklerini dile getirdi. 

Açıklamada söz konusu bebeğin halen nerede olduğunun ve ne gibi şartlarda tutulduğunun meçhul olduğu ifade edildi. 

Merkez, adı geçen askerin bebek kaçırması olayının münferit bir olay olmadığını, çünkü bölgeden gelen bilgilerin ve canlı şahitliklerin işgal askerlerinin bunun dışında da birçok yerde küçük çocukları ve bebekleri kaçırdıklarını, onların da durumlarının şu anda meçhul olduğunu vurguladı.

Editör: Yusuf Yusmar