Söz konusu olay, Trump ile Yahudi bir tanıdığı arasında geçiyor. Trump, Yahudi tanıdığına, kendisinin İsrail için yaptığı en iyi şeyin ne olduğunu bir bilmece havasında soruyor. Seçenekler ise ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınması, Kudüs'ün İsrail'in başkenti olarak tanınması ve Golan Tepeleri'nde İsrail ilhakının tanınması. Tanıdık cevap veriyor: 'Hiç biri. İsrail için yaptığın en önemli şey İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekilmen!'


Malezya’da Seçimin Galibi PAS İSLAM PARTİSİ Malezya’da Seçimin Galibi PAS İSLAM PARTİSİ

Buraya kadar her şey normal. Ancak Trump'ın bu hikayeyi her anlatışında 'Yahudi tanıdığın' ismi değişiyor. Emlak müteahhidi Charles Kushner, Amerikan futbol takımı New England Patriots'ın sahibi Robert Kraft, Las Vegas kumarhaneler kralı Sheldon Adelson ve ismi verilmeyen 'bir tanıdık'. Haberi yapan Washington Post, Trump'ın dört konuşmasını da yan yana montajlayarak bir video hazırlamış.

Burada, farklı ihtimaller akla geliyor. Ya bütün Siyonistler Trump'ın hizmetleri hakkında aynı düşünceye sahip ya da Trump'ın yaşlı beyni Siyonistlere hizmet etmekten yorgun düşmüş ve olayları karıştırıyor.

Muslim Port