İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi! İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi!

İslâm toprağı Gazze’de 7 Ekim’den bugüne tarihin en büyük zulümlerinden biri yaşanıyor. Dünyanın gözleri önünde 2 milyon savunmasız Müslüman, hunharca katlediliyor, sakat bırakılıyor, açlıktan ve susuzluktan ölüme mahkûm ediliyor. Zalim ve katil İsrail rejimi, hiçbir sınırı olmayan tonlarca bombayı Filistin topraklarına acımasızca fırlatırken paraşütlerle Gazze’ye sınırlı miktarda gıda yardımı ancak yapılabiliyor.

Whatsapp Image 2024 03 04 At 11.47.33

Gazze’yi havadan, karadan ve denizden çepeçevre saran İsrailli katillerin korsan denetiminden kaçabilen uçaklarla ve paraşütlerle Gazze’ye sınırlı miktarda gıda yardımı ancak yapılabiliyor. Havadan düşen yardımları almak için izdiham yaşayan Gazzeli Müslümanlar, çoğu kez İsrailli katillerin açık hedefi oluyor. 3 gün önce yardım dağıtımı sırasında İsrail insansız hava araçlarının hedefi olan 105 Müslüman, açlıklarını gideremeden vahşice şehit edilmişlerdi.

Whatsapp Image 2024 03 04 At 11.47.35 (1)

Gazze’yi görmezden geliyorlar

Filistin’in sınır kapılarını gasp eden ve insani yardımların geçişini yasaklayan işgalci İsrail’in şımarık ve zalimce tutumuna anladığı dilden cevap verebilecek Müslüman liderlerin olmaması yürekleri dağlıyor. 2 milyara yakın İslâm dünyasını yönettiğini iddia eden Müslüman ülke liderleri, Müslüman halkların, “Gazze’yi kurtarın” çağrılarına kulak tıkarcasına kısır ve gündelik gündemlerin peşinde savrulup gidiyor.

(milli gazete)