Ebu Ubeyde, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, daha önce çok sayıda esiri koruyan savaşçılarıyla iletişimin kesildiğini belirttiklerini hatırlatarak, “Son haftalarda yapılan incelemelerden sonra, Siyonist işgal ordusunun bombardımanı sonucunda Gazze Şeridi’nde esirleri koruyan bazı savaşçılarımızın şehit olduğunu ve bir grup esirinin öldürüldüğünü tespit ettik” dedi.

İşgal ordusunun saldırılarında ölen İsraillilerden üçünün isimlerini açıklayan Ebu Ubeyde, söz konusu esirlerin Chaim Peri, Yoram Metzger ve Amiram Cooper olduğunu, diğer dört esirin isimlerinin de daha sonra açıklanacağını ifade etti.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarında şu ana kadar ölen İsrailli esirlerin sayısının 70’i geçtiğini bildiren Ebu Ubeyde, en başından beri esirleri korumaya çalıştıklarını fakat düşmanın esirler meselesinden kurtulmak için esirleri kasten öldürdüğünü söyledi.

UNRWA: İsrail’de Gözaltında Tutulan Memurlarımıza İşkence Yapılıyor UNRWA: İsrail’de Gözaltında Tutulan Memurlarımıza İşkence Yapılıyor

Ebu Ubeyde, “Düşman saldırılarında ölmeselerdi tüm esirlere karşılık alacağımız bedel hayatta kalacak 5 ya da 10 esire karşılık alacağımız bedelle aynı olacaktı” dedi.

Bu arada, İzzeddin El-Kassam Tugayları’ndan bir kaynak, ölen esirlerden birinin İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun yakın arkadaşı olduğunu itiraf ettiğini söyledi.

Editör: Yusuf Yusmar