İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları devam ederken Müslümanların eli kolu bağlı şekilde durumu seyretmesi, yaşanan vahşete alışmaya başlaması çok büyük bir tehlike arz ediyor. 

Kudüs Vakıfları Konseyi Mescid-i Aksa’nın Statüsü Konusunda Uyarıda Bulundu Kudüs Vakıfları Konseyi Mescid-i Aksa’nın Statüsü Konusunda Uyarıda Bulundu

Bu bağlamda Libya müftüsü Şeyh Sadık el-Ğaryânî de Gazze halkının yaşadığı sıkıntılara değindiği önemli bir açıklama yaptı. Birden fazla umre yapmak için para harcamanın Gazze halkına ve Filistin Direnişine harcanması gereken paranın israf edilmesi olduğunu belirten el-Ğaryânî, Gazze halkına öncelik verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

"GAZZE HALKI AÇLIKTAN ÖLÜRKEN DEFALARCA UMREYE GİDİLMEZ"

El-Ğaryânî sözlerinde ‘’ Gazze halkı açlıktan ölürken defalarca umreye gitmek için kalabalıklar oluşturmak, gaflet ve yanlış davranıştır.’’ derken İsrail’e destek veren yabancı lokantalarına rağbet edilmesini de eleştirdi. Oralara ödenen paraların da Gazze halkının aç bırakılması ve katledilmesi için İsrail’e gittiğini ifade etti.

Abd’nin Gazze sahiline ‘’insani yardım’’ için geçici liman kurma isteğinden bahseden el-Ğaryânî bu adımı da ‘’Siyonist icat’’ olarak nitelendirdi.

(milli gazete)