New York Times gazetesinin haberine göre, Goldstein-Almog kendisini esir alanlarla bazen saatler süren konuşmalar yaptığını belirterek, “Ailelerimiz ve hepimizin karşı karşıya olduğu büyük tehlike hakkında konuştuk” dedi.

Çoğunlukla Gazze’de bir apartman dairesinde tutulduklarını bildiren Goldstein-Almog, esir tutuldukları 7 hafta içinde bazen çocuklarıyla birlikte farklı dairelere, tünellere, bir camiye ve hatta yıkık bir süpermarkete nakledildiklerini ifade etti.

Goldstein-Almog, bir yerden başka bir yere nakilleri sırasında işgal ordusunun bombardımanı sebebiyle durumun korkunç olduğunu belirtti.

Gazze'de Basılan Nasser Hastanesi'nde Onlarca Hasta Bilinmeyen Akıbetle Karşı Karşıya Gazze'de Basılan Nasser Hastanesi'nde Onlarca Hasta Bilinmeyen Akıbetle Karşı Karşıya

Kendilerini koruyan kişilerin komutanının İbranice bilen kültürlü biri olduğunu, korumaların oğluna meşgul olması için 250 Arapça kelime öğrettiklerini ve defter getirdiklerini söyleyen Goldstein-Almog, korumaların ne yiyecekleri konusunda kendileriyle konuştuklarını ve yemek pişirmeye katkıda bulunmaları için mutfağa davet ettiklerini açıkladı.

Goldstein-Almog, korumalardan birinin kocası ve bir kızının ölümü sebebiyle kendisinden özür dilediğini, olayın hata olduğunu söylediğini aktardı.