El-Kassam Tugayları’ndan İsrail Toplumuna Mesaj: Hükümetiniz Yalan Söylüyor El-Kassam Tugayları’ndan İsrail Toplumuna Mesaj: Hükümetiniz Yalan Söylüyor

 İşgalci siyonistler toplu katliamlar yapabilmek için saldırılarında insanların kalabalık gruplar halinde sığındığı yerleri kasten hedef alıyorlar. Buralara sığınanlar çoğunlukla kadın ve çocuklardan oluştuğu için öldürülenlerin çoğunluğunu yine kadınlar ve çocuklar oluşturuyor. 

Gazze şehrinin doğusundaki Zeytun Mahallesi'nde işgal güçlerinin insansız hava araçlarının caddelerdeki insanlara rastgele saldırılar düzenlemesi sonucu en az 15 kişi şehit edilirken onlarca kişi de yaralandı. Şehit edilenlerin ve yaralananların büyük çoğunluğunu kadınlar ve çocuklar oluşturuyor. 

Zeytun Mahallesi'nde ayrıca birkaç eve işgal güçlerinin topları tarafından saldırı düzenlendi ve bu saldırılarda da birçok kişi şehit edildi. Bunlardan 10 kişinin cenazesinin El-Ma'medani (Baptist) Hastanesi'ne nakledildiği haber verildi. 

İşgal uçakları Gazze şehrinin doğusundaki Şucaiyye Mahallesi'nde 10 meskun eve ve El-Bistat Halk Çarşısı'na saldırılar düzenlediler ve bu saldırılarda 9 kişi şehit olurken 25 kişi de yaralandı. 

Gazze şehrinin Ed-Durrec Mahallesi'nde bazı evlere toplarla saldırı düzenlendi. Fehmi El-Cercavi Okulu'na da ikinci kez saldırı düzenlendi. Bu saldırıda 4 kişi şehit edilirken 9 kişi de yaralandı. 

Ed-Durrec Mahallesi'nin Sahabe mıntıkası işgal ordusunun savaş uçakları ve topları tarafından saldırıya maruz kaldı. Buraya yönelik saldırıda 20 kişi şehit olurken onlarca kişinin de yaralandığı haber verildi. Yaşları 15 ile 55 arasında değişen 25 kişinin de işgal güçleri tarafından elbiselerini çıkarmaya zorlandıktan sonra çıplak bir şekilde esir alındığı bildirildi. 

Gazze şehrinin kuzeyindeki En-Nasr ve Şeyh Rıdvan bölgelerinde de birçok kişi işgalcilerin saldırıları sonucu şehit edildi. Buralara işgal güçleri tarafından insansız hava araçları vasıtasıyla ve toplarla saldırılar düzenlendi. İşgalcilerin saldırılarının sürekli devam etmesi sebebiyle ambülanslar ve ilk yardım ekipleri bu bölgedeki yaralılara ulaşamadı. 

Gazze şehrinin merkezinde Filistin Camisi Kavşağı'nda işgal güçlerinin Filistinlileri meydanda idam ettikleri, aralarında bir yaşlının bulunduğu 5 kişinin bu şekilde idam edildiği ayrıca 15 kişinin de elbiseleri soyularak esir alındığı haber verildi. 

Gazze Şeridi'nin kuzey kesiminde yer alan Cibaliya Mülteci Kampı'nda meskun evlerin işgal uçakları tarafından hedef alınması sonucu birçok kişi şehit edildi.

İşgal tankları ayrıca Cibaliya'da UNRWA okullar kavşağına baskın düzenledi ve burada vatandaşların üzerine rastgele saldırılar düzenlediler. Bu saldırılar yüzünden onlarca kişinin yaralandığı haber verildi. Ayrıca aralarında çocukların da bulunduğu onlarca kişinin esir alındığı bildirildi. 

Beytu Lahiya'daki Şeyh Zayid Sitesi civarında işgal güçlerinin apartmanlarına onlarca top mermisiyle saldırılar düzenlediği haber verildi. Buraya yönelik saldırıda da birçok kişinin şehit olduğu ifade edildi. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda 4 şehidin cenazesi çıkarıldı ve henüz 15 kişinin daha cenazesinin enkaz altında olduğu belirtildi. 

Güneydeki Han Yunus bölgesinde de saldırılar yoğun bir şekilde devam ediyor ve bu bölgede de değişik mıntıkalarda onlarca kişi şehit edildi.