Ofis bugün yaptığı açıklamada bu yardımların haftalardan beridir sınır kapısının diğer tarafında bekletildiğini, bunların önemli bir kısmının telef olduğunu ve artık kullanılamaz hale geldiğini ancak ne yazık ki çıkarılan engeller sebebiyle içeriye sokulamadığını, oysa Gazze Şeridi'nde yaşayan halk arasında insani yardıma şiddetli ihtiyaç olduğunu zorunlu ihtiyaç maddelerinin tedarik edilememesi sebebiyle açlık krizlerinin başladığını ve büyük bir insani kriz yaşandığını dile getirdi.

İsrail'in Umutları Tükenirken, Kassam Tugayları'na Binlerce Yeni Mücahit Katıldı İsrail'in Umutları Tükenirken, Kassam Tugayları'na Binlerce Yeni Mücahit Katıldı

Ofis açıklamada Gazze ahalisinin özellikle gıda, su ve ilaç konusunda ciddi sıkıntı yaşadığına ve büyük bir açlık felaketiyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekti. 

Siyonist işgal rejimi Gazze ahalisini bölgeyi terk etmeye zorlamak amacıyla insani yardımların içeri sokulmasını engelliyor. Ancak uluslararası kurumlar engellerin kaldırılması için işgal rejimine herhangi bir baskı yapmıyor.

Editör: Yusuf Yusmar