Safa Haber Ajansı'nın yayınladığı haberde belirtildiğine göre işgal ordusu sözcüsü öldürülenler arasında işgal rejiminin özel yetiştirilmiş askeri gücü niteliğindeki Golani Tugayı'nın 13 nolu birliğinin komutanının da bulunduğunu söyledi. 

Yine Golani Tugayı'nın 51 nolu birliğinin bir bölüğünün komutanı da söz konusu pusuda öldürülen işgalci subaylar arasında yer aldı. 

Dün gerçekleştirilen eylemlerde de işgal güçlerinin birçok önemli komutanı ve piyade askeri mücahitler tarafından pusuya düşürülerek tasfiye edilmişti. Dün gerçekleştirilen eylemlerden birinde bir evin içine toplanan piyade askerler mücahitler tarafından hedef alınarak tamamı vurulmuş, birçoğu öldürülürken bazıları da yaralanmıştı. Bir başka eylemde ise yaralanan bazı işgalci askerlerin kurtarılması operasyonu esnasında gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu iki işgalci subay öldürülmüştü. 

Evinizde Bayram Yaparken Gazze’yi Unutmayın Evinizde Bayram Yaparken Gazze’yi Unutmayın

Mücahitlerin sürdürdüğü direnişin işgal güçlerine çok ağır kayıplar verdirdiği gerçeğine artık siyonistlere ait haber kaynaklarında da dikkat çekiliyor. Ancak işgal ordusunun siyonist medyaya sansür uygulaması sebebiyle işgal askerlerinden öldürülenlerin ve yaralananların sayıları ve isimleri işgal ordusundan özel izin çıkmadan yayınlanamıyor. Bununla birlikte Haaretz isimli siyonist gazetede ordunun verdiği yaralı sayısıyla hastanelerin kendilerine ulaşan yaralı asker sayıları hakkında verdiği rakamlar arasında çok büyük bir fark olduğuna dikkat çekilmişti.

Editör: Yusuf Yusmar