Amerika, Filistin'in Birleşmiş Milletler'e Tam Üyeliği Karar Tasarısını Veto Etti Amerika, Filistin'in Birleşmiş Milletler'e Tam Üyeliği Karar Tasarısını Veto Etti

“Çocuk, genç, yetişkin veya yaşlı olsun bizden her bir kimsenin Mescid-i Aksa’ya girme hakkı meşru ve ebedi olarak sabittir” diyen Raid Salah, dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yeryüzünde hiç kimsenin Mescid-i Aksa’ya hangi yaşta insanların girebileceğini belirleme yetkisine sahip olmadığını ifade etti.

Müslümanların Mescid-i Aksa’da ezanın okunduğu her vakitte namaz kılma hakkına sahip olduğuna işaret eden Raid Salah, bu hakkın Mescid-i Aksa’nın kutsallığına, Kur’an-ı Kerim’e ve Sünnet-i Nebeviyye’ye dayandığını söyledi.

Ramazan ayının yaklaştığına dikkat çeken Raid Salah, Mescid-i Aksa’nın Kur’an-ı Kerim’de zikredildiğini ve Kur’an-ı Kerim’i korur gibi Mescid-i Aksa’yı korumak gerektiğini kaydetti.

Şeyh Raid Salah, Müslümanların Mecid-i Aksa’da namaz kılmak için yolculuk yaparak Allah’a ibadet ettiklerini, bunun Hz. Peygamber’in (s) talimatı olduğunu ve imanla bağlantılı bu ebedi talimatı hiç kimsenin değiştiremeyeceğini belirtti.

İşgal rejimi hükümeti fanatik bakan Itamar Ben-Gvir’in önerisi üzerine Ramazan ayında Müslümanların Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirme kararı aldı.