Netanyahu, koalisyon hükümetini kurma işini haftalar süren zor pazarlıkların ardından tamamladığını ileri sürdü.

Netanyahu, hükümeti kurması için verilen sürenin bitmesine dakikalar kala twitter üzerinden yayınladığı mesajda hükümeti kurma işini başardığını Cumhurbaşkanı Yitzhak Herzog'a telefonla bildirdiğini ifade etti.

Siyonistlere ait haber kaynaklarının verdiği bilgilerden anlaşıldığı kadarıyla Netanyahu'nun altıncı hükümeti olacak olan bu hükümetin üyeleri arasında aşırı ırkçı ve saldırgan görüşleriyle tanınan ve radikal dinci siyonizmi benimseyen partilerin ileri gelenleri yer alıyor.

Soykırım Ordusunu Kassam Korkusu Sardı! Emeklilik Talepleri Patlama Yaptı! Soykırım Ordusunu Kassam Korkusu Sardı! Emeklilik Talepleri Patlama Yaptı!

Netanyahu'nun hükümetine destek verecekleri belirtilen siyasi partilerin işgal rejiminin parlamentosunda toplamda 64 sandalyelerinin bulunduğu belirtiliyor.

Siyonistlere ait Kanal 12 isimli tv kanalının haberinde, Netanyahu'nun hükümet kurma çalışmalarını en çok aksatanlardan biri onu bazı şartları önceden kabul etmeye ve bu konuda anlaşma yapmaya zorlayan Yahudi Gücü Partisi'nin lideri aşırı ırkçı siyonist Itamar Ben-Gvir oldu. Kendisini kilit konumunda gören Ben-Gvir'in Netanyahu'dan istediklerini aldığına dikkat çekildi.

Filistin Enformasyon Merkezi