Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İncirlik ve Kürecik üsleri başta olmak üzere İsrail’e hizmet eden tüm ABD ve NATO üslerinin kapatılması için imza kampanyası başlattı.

On Binler Ümraniye'de Şehitlerimiz ve Filistin için Yürüdü On Binler Ümraniye'de Şehitlerimiz ve Filistin için Yürüdü

İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü vahşet devam ederken Siyonist şebekeye yönelik ciddi adımlar atılmaması ise tepki çekiyor. Anadolu Gençlik Derneği ise bu konuda bir imza kampanyası başlatarak İncirlik ve Kürecik üslerinin kapatılmasını istedi. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) Başkanı Salih Turhan, çağrıda bulunarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne e-Devlet üzerinden imza ile dilekçe verilmesi talebinde bulundu.

ÜSLER ÜLKEMİZİN KONTROLÜNE GEÇSİN

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) verdiği dilekçede şu ifadelere yer verildi:

“İşgalci, soykırımcı ve Siyonist İsrail, başta Gazze olmak üzere, 75 yılı aşkın bir süredir, Kudüs’te, Ramallah’da, Batı Şeria’da ve hatta Sina’da; Ürdün’de, Lübnan’da mesken demeden, mescit demeden, okul demeden, hastane demeden bombalamaktadır. Bebek, çocuk, kadın, yaşlı, hasta binlerce masum canı katleden işgalci ve soykırımcı İsrail’in hamiliğini yapan, güvenliğini sağlayan; bölgemizde ve Ortadoğu’da akan kanların bazen doğrudan bazen dolaylı olarak müsebbibi ve yöneticisi olan başta İncirlik ve Kürecik üsleri olmak üzere, ülkemiz sınırları içerisinde bulunan, ABD’ye ait 16 üssün, NATO’ya bağlı 15 radar merkezinin ve dahi 5 ayrı lokasyonda bulunan yine ABD’ye ait nükleer ve füze kontrol merkezlerinin kapatılması ve idaresinin tümüyle Türkiye’mizin kontrolüne geçmesi hususunda, Gazi Meclis’imizin ve değerli milletvekillerimizin gerekli adımları ivedi şekilde atmasını talep ederiz.”

VATANDAŞLARDAN DESTEK ÇAĞRISI

Konuyla ilgili olarak AGD Genel Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Meclis’e sunulan dilekçeye tüm Filistin gönüllüsü vatandaşlarımız destek olarak, zulme ‘dur’ desin” çağrısı yapıldı.

Editör: Yusuf Yusmar