İşgalci İsrail’in Savunma Bakanı Yoav Gallant, Gazze Şeridi’ndeki terörist İsrailli askerleri ziyaret etti. Çatışmalara verilen “insani ara” sonrasındaki planlarına değinen Gallant, “Saldırılar daha şiddetli olacak ve tüm Gazze Şeridi’nde gerçekleşecek” dedi. Gallant, işgalcilere, güvenlik mekanizması ve hükümetin arkalarında durduğu mesajını vererek, “İşimiz bitene kadar durmayacağız” ifadesini kullandı!

ŞEHİT SAYISI 15 BİNİ GEÇTİ

Terörist İsrail’in 48 gün yoğun saldırı altında tuttuğu Gazze Şeridi’nde şehit edilen Filistinlilerin sayısı 6 bin 150’den fazlası çocuk, 4 bini aşkını kadın olmak üzere 15 bini geçti. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisi’nin Telegram hesabından yaptığı açıklamada, İsrail saldırılarında 70 gazeteci, 207 sağlık çalışanı ve 26 sivil savunma personelinin de katledildiği belirtildi. Yaralı sayısının 36 bini aştığı bildirilen açıklamada, bu kişilerin yüzde 75’ini kadın ve çocukların oluşturduğuna işaret edildi. Açıklamada, kayıp kişilerin sayısının 4 bin 700’ü kadın ve çocuk, 7 bine ulaştığı kaydedilirken, bu kişilerin enkaz altında kalıp kalmadığı veya akıbetlerinin bilinmediği ifade edildi.

Hamas İsrail'i Uyardı: Esirleriniz Size Ceset Olarak Dönebilir Hamas İsrail'i Uyardı: Esirleriniz Size Ceset Olarak Dönebilir

50 BİN KONUTU TAMAMEN YIKTILAR!

Terörist İsrail’in alçakça saldırılarında 103 hükümet tesisinin yıkıldığı, 266 okulun hedef alındığı ve bunlardan 67'sinin hizmet dışı kaldığı aktarıldı. Açıklamada, İsrail’in saldırılarıyla 88 camiyi tamamen yıktığı, 174’üne zarar verdiği ve 3 kiliseyi hedef aldığı belirtildi. Gazze Şeridi’nde 48 günde İsrail’in yaklaşık 50 bin konutu tamamen yıktığı, 240 bin konuta da zarar verdiğine dikkat çekilen açıklamada, bu sayının Gazze Şeridi’ndeki konutların yüzde 60’ına denk geldiğinin altı çizildi.

Editör: Yusuf Yusmar