Bu mücadeleleriyle karadan girme teşebbüsünde bulunan işgalcilere ağır darbeler vuruyor ve kayıplar verdiriyorlar. Son eylemlerde de işgalcilerin birçok tankının mücahitler tarafından imha edildiği haber verildi. 

İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi! İsrail ile Amerika Arasında Kriz Patlak Verdi!

İşgal ordusu son kara çatışmalarında öldürülen askerlerinin sayısının 32'ye yaralanan asker sayısının ise 260'a çıktığını itiraf etti. Ancak direniş güçleri tarafından yapılan açıklamalarda bu sayının işgal ordusunun verdiği rakamlardakinden çok çok daha fazla olduğuna dikkat çekiliyor. İşgal ordusu askerlerinde ve siyonist toplumda moral kaybına sebep olmamak için askeri kayıplarını sürekli sembolik rakamlarla veriyor. Gerçek kayıplarını ise gizli tutuyor. 

Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları'nın işgalcilerin karadan saldırı teşebbüsünü başlatmalarından bu yana yayınladığı video görüntülerinde 80 farklı tankın imha edilmesi kayıtları yer aldı. 

Son olarak İzzettin Kassam Tugayları Gazze'nin kuzey kesiminde yer alan Beytu Lahiya'nın kuzeybatısında toplanan bir askeri grubun havan toplarıyla vurulmasının görüntülerini yayınladı. 

Bu arada Kassam Tugayları Tellu'l-Heva'nın güneyinden girmeye çalışan bir işgal tankının El-Yasin 105 füzesiyle imha edildiğini duyurdu. 

Kassam Tugayları sabah saatlerinde de Cuhru'd-Dik'in doğusunda bir askeri grubu havan toplarıyla hedef aldı. 

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri çok farklı noktalarda işgal güçleriyle Filistin direnişi mücahitleri arasında çetin çatışmalar vuku bulduğunu haber verdi.