Yaptıkları son baskınlarda da onlarca kişiyi esir alan işgal güçlerinin esir aldığı kişiler arasında Hamas'ın ileri gelenleri, özgürleştirilmiş eski esirler ve insan hakları için faaliyetler yürüten aktivistler yer alıyor. İşgal güçlerinin baskınları yüzünden muhtelif bölgelerde olaylar meydana geldiği ve bazı yerlerde de silahlı çatışmalar yaşandığı haber verildi. Çatışmalarda Filistinlilerden yaralananlar da oldu.

Amerika, Filistin'in Birleşmiş Milletler'e Tam Üyeliği Karar Tasarısını Veto Etti Amerika, Filistin'in Birleşmiş Milletler'e Tam Üyeliği Karar Tasarısını Veto Etti

İşgal güçleri düzenledikleri baskınlarda evlere girdi ve aileleri rahatsız edecek şekilde çirkin yöntemlerle aramalar yaptı, her zaman yaptıkları gibi yine insanlara iğrenç üsluplarla saldırdı, hakaret ettiler. 

Batı Şeria'nın güneyinde yer alan El-Halhul kasabasına bugün (6 Kasım Pazartesi) sabah düzenlenen baskında çıkan çatışmalarda Filistinli gençlerden birinin şehit edildiği, 3'ü ağır olmak üzere 5 gencin de yaralandığı haber verildi. 

İşgal güçleri Kudüs'ün Şuafat Mülteci Kampı'nda ve Anata kasabasında onlarca eve baskın düzenleyerek birçok kişiyi esir aldılar.

Kudüs'te bugün sabah gerçekleştirilen bir silahlı eylemde ise işgalci askerlerden ikisinin ağır yaralandığı, eylemcinin de şehit edildiği haber verildi.