UNRWA dün akşam yaptığı açıklamada son iki gün içinde elemanlarından 5 kişinin daha öldürüldüğü böylece Gazze'ye yönelik son saldırıların başlamasından bu yana UNRWA çalışanlarından öldürülenlerin sayısının toplamda 79'a çıktığı bilgisini verdi. 

Hamas: Batı Şeria’daki Direnişimiz Devam Edecek Hamas: Batı Şeria’daki Direnişimiz Devam Edecek

Açıklamada teşkilatın Gazze'nin farklı bölgelerindeki 48 hizmet binasının saldırılardan zarar gördüğüne, elemanlarından pek çok kişinin de yakınlarının, akrabalarının veya arkadaşlarının öldürüldüğüne ya da evlerini terk etmek zorunda kaldıklarına dikkat çekildi. UNRWA elemanlarının bunca sıkıntı çekmelerine, zorluk yaşamalarına ve sürekli saldırı riskiyle karşı karşıya olmalarına rağmen yine de insanlara yardımcı olmak, insani destek sağlamak için kesintisiz bir şekilde çalışmalarını sürdürdükleri ifade edildi.

Son verilen bilgilere göre işgal güçlerinin Gazze soykırımında şimdiye kadar şehit ettiklerinin sayısı 10 bine yaklaştı. Buna ayrıca henüz enkaz altında oldukları tahmin edilen 2500 kişiyi de eklemek gerekiyor. 25 bin civarında yaralı var. 1 milyon 600 bin kişi ise evlerinin yıkılması veya sürekli saldırı tehdidiyle karşı karşıya olması sebebiyle sosyal kurumların binalarına, okullara ve hastanelere sığınmış durumda. Ancak ABD'nin yeşil ışık yakmasıyla işgal güçleri buraları vurmaktan ve buralarda da toplu katliamlar yapmaktan çekinmiyor.