Filistinli eski esir Şeyh Ali Hanun, “Mescid-i Aksa mevcut çabalarımızdan daha fazlasını hak ediyor” diyerek, cihat ve nöbet sevabı kazanmak için Mescid-i Aksa’da bulunmanın önemine dikkat çekti.

Filistinlilere ve özellikle de gençlere seslenen Hanun, ulaşım zorluklarına rağmen Mescid-i Aksa’da bulunmalarını istedi.

Eski esir mühendis Mehdi El-Hanbeli de Mescid-i Aksa’da nöbet tutmanın ve itikafın işgalcilerin planlarını bozacağını söyledi.

Mescid-i Aksa’nın Müslümanların izzetini ve onurunu yansıttığını belirten El-Hanbeli, işgalcilerin baskınlarına karşı nöbet tutmak için herkesin elinden gelen çabayı ortaya koyması gerektiğini dile getirdi.

El-Hanbeli, Müslümanların dinlerinin ve inançlarının bir parçası olan Mescid-i Aksa’nın her türlü fedakarlığa layık olduğunu kaydetti.

Bu arada, Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Ramazan ayından sonra da Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya devam edilmesi çağrısında bulundu.

Siyonizmin Uşakları Öğrencileri Vize ile Korkutuyor! Siyonizmin Uşakları Öğrencileri Vize ile Korkutuyor!

İkrime Sabri, Cuma hutbesinde Mescid-i Aksa’daki kalabalığın baskınlara ve Mescid-i Aksa’da gözü olanlara verilen en güzel cevap olduğunu söyledi.