Ümmetin Alimlerinin Mescid-i Aksa’ya Desteği ve Siyonist Düşmanla Mücadele etkinliğinde konuşan Meşal, alimlerin peygamberlerin mirasçıları olduğunu hatırlatarak, Allah’ın Peygamber Efendimiz’e cihada teşvik etmeyi emrettiğini ve alimlerin de aynı görevi yerine getirmeleri gerektiğini ifade etti.

Herkesin ahirette Mescid-i Aksa için ne yaptığından sorulacağını kaydeden Meşal, işgal rejimindeki en kötü politikacıların bugün hükümette yer aldıklarını söyledi.

İşgal rejimi hükümetinin Kudüs ve Mescid-i Aksa savaşını kazanmak istediğini belirten Meşal, Siyonist projenin ekseninde Mescid-i Aksa’yı yıkıp enkazı üzerinde sözde Süleyman Mabedi’ni inşa etmek olduğuna dikkat çekti.

Siyonist düşmanın Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan bakımından ikiye bölmeyi hedeflediğini bildiren Meşal, işgal güçlerinin itikafı engelleyerek ve teravih namazlarını bitmeden sona erdirerek Mescid-i Aksa’yı zorla zaman bakımından böldüğüne, Yahudi yerleşimcilere Mescid-i Aksa’ya baskın için vakit tahsis ettiğine işaret etti.

Hamas İsrail'i Uyardı: Esirleriniz Size Ceset Olarak Dönebilir Hamas İsrail'i Uyardı: Esirleriniz Size Ceset Olarak Dönebilir

Meşal, bugün yapılması gerekenin Filistin için savaşın din ve iman savaşı ilan edilmesi olduğunu, İslam ümmetinin alimlerinin ve politikacılarının da bu savaşın iman savaşı olduğunu söylemekten çekinmemeleri gerektiğini dile getirdi.

Editör: Yusuf Yusmar