Meşal, dün akşam El-Arabi kanalına verdiği röportajda, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Hamas’ı yok etme tehdidinin önemsiz olduğuna işaret ederek, Hamas’ı yok etme sloganının daha önce de kullanıldığına dikkat çekti.

Filistin direnişiyle işgal güçleri arasında geçmişte yaşanan savaşlarda da işgalcilerin sürekli Hamas’ı yok etmekten bahsettiklerini hatırlatan Meşal, direniş gruplarının tüm senaryolar üzerinde çalıştığını bildirdi.

İsrail’in kâğıttan bir varlık olduğunun görüldüğünü belirten Meşal, “Tüm bölgeyi korkutan İsrail bu mu?” diye sordu.

İsrail Tankını Sıkıştıran Mücahitlerden İlginç Diyalog: Allah Aşkına Bana Bırak! İsrail Tankını Sıkıştıran Mücahitlerden İlginç Diyalog: Allah Aşkına Bana Bırak!

İşgal ordusunun 7 Ekim’de yaşadığı bozgundan ve Gazze tümeninin kısa sürede çökmesinden sonra düşmanın şoka girdiğini kaydeden Meşal, yenilgisini örtmek isteyen işgal ordusunun zafer kazanmış görünmek için direnişe kucak açan masum sivillere intikam saldırıları düzenlediğini söyledi.

Meşal, Aksa Tufanı’nın İsrail’i daha önce görülmemiş bir şekilde sarstığını ve bu sıralar kimsenin ateşkesten bahsetmediğini ifade ederek, “İşgalden kurtulmamız için bu bir fırsat” dedi.

Hamas lideri, esirlere de değinerek, işgalcilerin esir sayısı konusunda tahminlerde bulunduğunu ve direniş gruplarının elinde esir takasına ve Filistinli esirleri işgal rejimi zindanlarından kurtarmaya yetecek miktarda esir bulunduğunu açıkladı.