Filistinli Müslümanlar, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı canları pahasına korumaya devam ediyor.

Öte yandan İsrail rejimi, Gazze’ye yönelik kanlı soykırımına devam ederken, çocuk hastanelerini dahi hedef gözetmeksizin bombalıyor.

ÜLKE KARIŞTI, HÜKÜMET DESTEKÇİLERİ DE NETANYAHU’YU ELEŞTİRİYOR

İsrailli medya kuruluşu Jerusalem Post’un yaptığı habere göre İsrail işgali altındaki topraklarda yaşayanların büyük bir kısmı, yaşananlardan Benjamin Netanyahu ve hükümetini sorumlu tutuyor. Yapılan araştırmaya göre, İsrail rejiminin yüzde 56’sı Aksa Tufanı operasyonunun ardından Netanyahu’nun istifa etmesi gerektiğini düşünüyor. Ortaya konan rakamlar, Netanyahu’nun koalisyon hükümetini destekleyen kesimde istifa isteyen kişilerin oranının da bir hayli yüksek olduğunu gösteriyor. Buna göre Netanyahu’nun koalisyon hükümetini destekleyen kesimde istifa isteyen kişilerin oranı yüzde 26’larda bulunuyor.

Türkiye'deki Rektörler, Rektör Sufyan Tayih ve Ailesi için Taziye Mesajı Yayınladı Türkiye'deki Rektörler, Rektör Sufyan Tayih ve Ailesi için Taziye Mesajı Yayınladı

YÜZDE 92’Sİ DE SAVAŞ NEDENİYLE YÜKSEK KAYGI VE KORKU DUYDUĞUNU BELİRTİYOR

İsrail işgali altındaki topraklarda yaşayan her 5 Yahudi’den 4’ü HAMAS’ın İsrail’e karşı başlattığı Aksa Tufanı operasyonundan hükümeti ve Netanyahu’yu sorumlu tutuyor. Araştırmada, hükümeti destekleyenlerin yüzde 79’u dahi Gazze’den gelen sürpriz operasyona, ülke yönetimindeki insanların neden olduğunu söylüyor. Öte yandan katılımcıların yüzde 86’sına yakın bir ezici çoğunluk, direkt olarak koalisyon hükümetini ve Netanyahu’yu suçluyor. Katılımcıların yüzde 92’si de savaş nedeniyle yüksek kaygı ve korku duyduğunu belirtiyor.

(milli gazete)