Hasan Kılıç Hocaefendi Fatih Camii'nden Dualarla Uğurlandı Hasan Kılıç Hocaefendi Fatih Camii'nden Dualarla Uğurlandı

İsrail'in Cenin Mülteci Kampı'nda gerçekleştirdiği vahşetin ardından hükümete çağrıda bulunan Mavi Marmara Derneği, 'Bu terör devleti ile yakınlaşma çabaları, Türkiye'nin Ortadoğu'da üstlendiği 'Barışa Elçi Olma ve İstikrarı Sağlama' misyonu önündeki en büyük engeldir. İsrail'e karşı ekonomik ve siyasi bir boykot artık vazgeçilmezdir' ifadelerini kullandı.

İşgalci İsrail rejimi askerleri, Perşembe günü Cenin Mülteci Kampı'na baskında bulunmuş ve 1'i yaşlı kadın olmak üzere toplam 9 Filistinli şehit olmuştu. İsrail'in Cenin Mülteci Kampı'nda gerçekleştirdiği vahşetin ardından Mavi Marmara Derneği'nden açıklamada bulunuldu. İşgalci İsrail rejimine tepki gösterilen açıklamada, Türkiye hükümetine de çağrıda bulunuldu. Söz konusu açıklamada, 'Türkiye'de bulunan tüm siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine, cemiyet, dernek, vakıf ve halkımıza sesleniyoruz! İsrail bir terör devletidir. Bu terör devleti ile yakınlaşma çabaları, Türkiye'nin Ortadoğu'da üstlendiği 'Barışa Elçi Olma ve İstikrarı Sağlama' misyonu önündeki en büyük engeldir. İsrail'e karşı ekonomik ve siyasi bir boykot artık vazgeçilmezdir' denildi.

'BU SUÇ CEZASIZ KALMAMALIDIR'

Mavi Marmara Derneği'nden yapılan açıklamada, İsrail'in Türkiye ve Arap ülkeleri ile varmış olduğu normalleşmelerden güç aldığı da kaydedildi. İsrail'in kan, gözyaşı ve baruttan beslendiği belirtilen açıklamada, 'İsrail, Türkiye ve diğer Arap ülkeleri ile siyasi yakınlaşmanın verdiği koruma kalkanı ile zulmüne devam etmekte ve Müslümanları katlederken attığı sevinç çığlıkları ile ne kadar istikrarsız bir yapıda olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Davos'ta, Mavi Marmara'da ve sonrasında yaşanan tüm süreçte şunu net bir şekilde öğrendik. İsrail bürokrasinin, siyasetin, demokrasinin, istikrarın ve barışın karşısında tutum sergilemektedir. İsrail yapısı gereği kan, gözyaşı ve baruttan beslenmektedir. Cenin ve Shuafat kamplarına yapılan baskınlar bir insanlık suçudur. Bu suç cezasız kalmamalıdır' ifadeleri kullanıldı.

milli gazete