Siyonizm'in Filistinlileri Şehirlerinde Hapsetme Planını Siyonizm'in Filistinlileri Şehirlerinde Hapsetme Planını
İsrail işgal rejiminin Acil Durum yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre (27 Ocak Cuma) akşamı Kudüs'ün kuzeyinde yahudi yerleşimcilere yönelik olarak gerçekleştirilen silahlı saldırı eyleminde 7 işgalci öldürülürken, çoğu ağır olmak üzere 12 işgalci de yaralandı. Eylemi gerçekleştiren Hayri Alkam şehit edildi.
Siyonistlere ait haber kaynaklarının yayınladığı haberlere göre Kudüs'te yahudi yerleşimcilerin ikamet ettiği Neve Yaakov Mahallesi'nde bir yahudi havrasının yakınında gerçekleştirilen eylemde en az 7 yerleşimci hayatını kaybetti.
Siyonistlerin haber kaynaklarında eylemcinin yahudi havrasının yakınına geldiği, sonra içeride bulunanların çıkmalarını beklediği, çıktıkları zaman da üzerlerine ateş ettiği, sonra kaçmaya çalıştığı ancak işgal polisinin subaylarıyla çatışmaya girdiği ve işgal polisi tarafından ateş edilmesi sonucu öldürüldüğü belirtildi.
Haberlerde eyleme katılmış olmalarından şüphelenilen iki kişinin bulunması için bölgede kalabalık bir birlik tarafından arama başlatıldığı ifade edildi.
Eylemi gerçekleştiren kişinin Kudüs'ün doğu kesiminden olduğu bilgisi verildi.
Eylemi gerçekleştiren kişinin Kudüs'ün Tur kasabasının ahalisinden 21 yaşındaki Hayri Alkam olduğu belirtildi.
İşgal rejimi perşembe sabahı Cenin Mülteci Kampı'nda gerçekleştirdiği katliamda 9 kişiyi şehit etmiş, 4'ü ağır 20 kişiyi de yaralamıştı. Katliam üzerine İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale direnişin bu katliama cevabının geç kalmayacağını vurgularken, Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih El-Aruri de işgal rejiminin bu katliamın bedelini mutlaka ödeyeceğini ifade etmişti.