Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail işgal güçlerinin Cenin Mülteci Kampı'na düzenledikleri saldırıda şehit edilenlerin sayısının 9 olduğunu, bir tanesinin yaşlı kadın olduğunu, 20 kişinin de yaralandığının ve bazılarının durumunun ağır olduğunu duyurdu.

İşgal güçleri sabahın erken saatlerinden itibaren Cenin Mülteci Kampı'na baskın düzenledi ve binaların çatılarına keskin nişancılarını yerleştirdi.

Siyonistlere ait Kan televizyonu işgal rejiminin özel birliklerinden kalabalık bir grubun Cenin baskınına iştirak ettiğini haber verdi.

İşgal güçlerinin "arananlardan" olduklarını ileri sürdükleri bazı kişileri ele geçirmek amacıyla baskın düzenledikleri ve baskın yüzünden mülteci kampında çatışmalar çıktığı haber verildi.

Sağlık Bakanlığı Cenin'de durumun kritik olduğunu Kızılay ekiplerinin saldırılarda yaralananlara müdahale etmek ve onları tahliye etmek için olay yerine ulaştıklarını bildirdi.

Hamas: İşgalci Cenin katliamının bedelini ödeyecek

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih El-Aruri, siyonist katillerin Cenin'de ve Cenin Mülteci Kampı'nda bugün (26 Ocak Perşembe) gerçekleştirdiği katliamın bedelini mutlaka ödeyeceğini ve direnişin cevabının geç kalmayacağını ifade etti.

Aruri, Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan basın açıklamasında Filistin halkının iradesinin, siyonist işgal rejiminin ihlallerinden daha güçlü çıkacağını, Cenin ve Batı Şeria halkının zincirleri kırıncaya kadar direneceğini, işgalcinin düşmanca tavırlarının ve Filistin halkını hedef alan saldırılarının bu halkın direnme konusundaki kararlılığını artırmaktan başka bir sonuç doğuramayacağını vurguladı.

El-Aruri, direniş güçlerini işgalci siyonistlere gereken cevabı vermeye ve işgal altındaki toprakların her parçasında onlara karşı savaşı sürdürmeye çağırdı.

İslami Cihad: Silahlarımız halkımızı savunmak için hazır durumdadır

Siyonizmin Uşakları Öğrencileri Vize ile Korkutuyor! Siyonizmin Uşakları Öğrencileri Vize ile Korkutuyor!

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad En-Nehhale, "Biz, acı çeksek de irademiz kırılmayacak ve geri adım atmayacağız. Bayraklarımız havada duracak ve savaşmak, Filistinli halkımızı ve onun mukaddes gayelerini savunmak için silahlarımız hazır durumdadır." diye konuştu.

Nehhale, siyonist işgal güçlerinin Cenin'de ve mülteci kampında gerçekleştirdiği korkunç katliam münasebetiyle yaptığı açıklamada, Cenin'de ve Batı Şeria'nın her tarafında Filistin halkına yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıların direnişi durduramayacağını, halkın kahraman mücahitlerinin sahada kalmaya devam edeceklerini, düşmanla çatışma çıktığı sürece cepheyi koruyacaklarını vurguladı.

Nehhale, bugünün cihad günlerinden bir gün, çarpışmaya ve direnişe son vermeyen Filistin halkının günlerinden bir gün olduğunu, bu günde şehit olanların işgal saldırganlığı karşısında öne atıldıklarını, kanlarıyla ve canlarıyla halklarının geleceklerini kurtarmak için kendilerini feda ettiklerini dile getirdi.