Muslim Port Haber Merkezi

İsveç'te İslam düşmanı gösterici Rasmus Paludan'ın Türk Büyükelçiliği yakınında Kur'an-ı Kerim'e yönelik gerçekleşen alçak provokasyonu Türkiye'de infiale neden oldu. Bir çok kentte protesto gösterileri düzenlendi.

İsmailağa Cemaati’nin Başına Geçen Yeni İsim Açıklandı İsmailağa Cemaati’nin Başına Geçen Yeni İsim Açıklandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) mensupları, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yönelik İsveç'te gerçekleşen alçak provokasyonu kınamak için kıyama durdu. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere ülke genelinde eylemler düzenlendi.

İstanbul'daki protestonun adresi İsveç'in Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Konsolosluğu'ydu. Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yapılan ahlaksız saldırıya tepki gösteren AGD mensupları, 'Müslüman uyuma, kitabına sahip çık', 'Zalimler için yaşasın cehennem', 'Kur'an'a uzanan eller kırılsın' sloganları atarak tekbirler getirdi.AGD İstanbul Şube Başkanı Mehmet Yaroğlu 'Biz biliyoruz ki onların demokrasileri, insan hakları, ifade özgürlükleri ancak kendi menfaatleri için kullandıkları işlerine geldiği zaman da yemekten çekinmedikleri helvadan birer puttur. Ancak aşağılık tiyatroları elbet son bulacak ve maskeleri birer birer düşecektir Allah'ın izniyle.' diye konuştu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), İsveç'te yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'e yönelik alçakça provokasyonu lanetlemek için İsveç'in Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul'da İsveç Konsolosluğu önünde eylemler gerçekleştirdi. İslam'a karşı işlenen nefret suçu nedeniyle bir araya gelen gruplar, 'Müslüman uyuma, kutsal kitabına sahip çık' diyerek tepkilerini gösterdi. AGD'nin öncülüğünde gerçekleşen eylemlere çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve binlerce vatandaş katılım sağladı.

Ayrıca Memur-Sen de İsveç'in Ankara Büyükelçiliği önüne silah çelenk bırakarak, hadsiz olaya tepki gösterdi.

Batman'da Peygamber Sevdalısı Yüzlerce Kişi Sokaklara Döküldü

Batman 'Kur'an-a sahip çık' mitingi düzenlendi. Kur'an Nesli Platformu öncülüğünde Batman'da, İsveç'te Kur'an-ı Kerim'i hedef alan girişime karşı "Kur'an-a sahip çık" sloganıyla yüzlerce kişinin katıldığı miting gerçekleştirildi.