Lübnan’ın güneyindeki Aynu’l-Hulve Filistin Mülteci Kampı’nda yeniden alevlenen çatışmalarda 3 kişi hayatını kaybetti ve 30 kişi de yaralandı.

Kaynaklar, bugünkü çatışmalarda ölenlerin serseri kurşun isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden El-Ğaziye beldesinden Hüseyin Mukaşşir, Hıttin Mahallesi’nden Şadi El-İsa ve Ali Er-Rüstem adlı genç olduğunu bildirdi.

Kaynaklar ayrıca Fetih hareketi üyeleriyle Müslüman Genç grubu üyeleri arasında yaşanan çatışmaların Et-Tavari’ ve El-Broksat bölgeleriyle Hıttin Mahallesi’ne uzandığını ifade etti.

Aynu’l-Hulve Kampı’nda çatışmaların bu sabah saat 10:00 civarında yeniden alevlendiği ve Fetih üyelerinin Müslüman Genç grubunun Hıttin Mahallesi’ndeki merkezine saldırı düzenledikleri belirtildi.

Çatışmalar sırasında roketler ve el bombalarının da kullanıldığı, silah ve patlama seslerinin Sayda kentinin her yanından işitildiği kaydedildi.

Bu arada, serseri kurşunlar sebebiyle kamp çevresinde yaralananlar olduğu, El-Hisbe Çarşısı’nda bir gencin serseri kurşunla yaralanarak Lübnan Kızılayı tarafından hastaneye kaldırıldığı, Sayda kent merkezindeki Ez-Zuhur Mahallesi’ne ve Siyrub bölgesine roket düştüğü ancak ölen ya da yaralanan olmadığı öğrenildi.

Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı: Siyonistlere Toprak Satışının Önüne Geçilmeli Kıbrıs Türk Mukavemet Tugayı: Siyonistlere Toprak Satışının Önüne Geçilmeli

Lübnan ordusu serseri kurşunlar ve roketler sebebiyle can kaybı yaşanmaması için Sayda kentinin doğusundaki yolu trafiğe kapattı.