Milli Gazete muhabiri Bekir Sıtkı Şirin, bir dizi haber çalışması için bulunduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği’ni ziyaret etti. Gazetemiz, TMT Mücahitler Derneği Başkanı Celal Bayar ve diğer dernek yöneticileri tarafından karşılanırken, buluşmada önemli konular ele alındı. TMT Mücahitler Derneği Başkanı Celal Bayar, yapmış olduğu konuşmada, adadaki Türk-Rum mücadelesini, KKTC hükümetinden beklentilerini ve yavru vatandaki toprak satışı konusunu dile getirdi.

Husiler: Amerikan ve İngilz Vatandaşları Yemen'den Ayrılsın Husiler: Amerikan ve İngilz Vatandaşları Yemen'den Ayrılsın

BÜYÜK TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYAYIZ

TMT Mücahitler Derneği Başkanı Celal Bayar ve diğer dernek yöneticileri, Milli Gazete’ye yapmış oldukları açıklamalarda KKTC hükümetinden en büyük beklentilerinin Siyonistlere yönelik toprak satışlarının önüne geçilmesi olduğunu ifade etti. KKTC’nin hâlihazırda büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunun farkında olduklarını belirten TMT liderleri, konuya dair hükümet yetkilileriyle sürekli görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

ÇÖZÜM BASİT: ARAZİLER DEVLETLEŞTİRİLSİN

Milli Gazete’yi ağırlayan TMT liderleri, Siyonistlerin adada toprak alımında bulunmaları konusunda çözümün mümkün olduğunu da dile getirdi. Söz konusu alımların hukuka aykırı olduğunu kaydeden TMT mensupları, hükümetin bu arazileri devletleştirme yoluna gidebileceğini belirtti. Öte yandan gerçekleştirilen görüşmede Türkiye hükümetinin bu konuda alması gereken kararlı bir tavrın çözümün önünü açacağı vurgulandı.